Про це повідомив пам’яткоохоронець Дмитро Перов.

Київську жовту цеглу виготовляють зі спондилової глини, яка поширена на берегах Дніпра. Ця цегла може мати інший відтінок, але зберігатиме ту ж саму фактуру, що й оригінальна, за словами активіста. Завдяки цьому сліди реставрації можуть бути непомітними, зазначив Дмитро Перов.

Її почали виготовляти у січні. Для цього відвідали одне з родовищ київської спондилової глини, де на початку 20 століття було виробництво жовтої цегли. Глину потрібно висушити та кілька разів обпекти у спеціальній печі.

Після початку повномасштабного вторгнення у Києві суттєво пошкоджені понад 20 пам’яток історії та культури, а ще понад 50 історичних будівель потребують капітального ремонту, повідомив Дмитро Перов.

У січні пам’яткоохоронець створив петицію, щоб зберегти й відновити пошкоджені від ракетних обстрілів памʼятки архітектури, а також не допустити будівництво на їхніх територіях. Наразі вона зібрала майже 2,5 тисячі голосів із необхідних 6 тисяч.

Активіст наголошує на збереженні будинку Йосипа Лева 1900-х років на вулиці Жилянській, 116-А, у який у жовтні 2022 року влучив російський безпілотник, його досі не відновили.

Також унаслідок ракетної атаки по Києву 1 січня 2025 року пошкоджені три памʼятки архітектури: садиба Лібермана 1879 року, будинок раднаркому УРСР 1941 року й садиба Бродських 1871 року. А в лютому росіяни пошкодили історичні корпуси заводу товариства дубових екстрактів 1912 року.