Categories: Без рубрики

США, Велика Британія, Німеччина: в Генпрокуратурі розповіли, з яких країн Росія отримує компоненти для своїх ракет

Генпрокурор України повідомив, що Росія використовує ракети та безпілотники, які містять компоненти з 19 країн, серед них США, Велика Британія, Німеччина.

Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Компоненти для ракет та безпілотників, якими Росія щодня атакує Україну, виробляються у щонайменше 19 країнах світу. І серед них, зокрема, Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Німеччина. Таку інформацію озвучив генеральний прокурор України Андрій Костін  під час устрічі з питань запобігання нелегальному обігу чутливих технологій, яка пройшла в Гаазі в Євроюсті.

Зазначається, що учасники зустрічі  шукали рішення, як позбавити Росію доступу до сучасних технологій, які вона застосовує аби створити для українців умови, непридатні для життя.

“Ракети та безпілотники, які Росія використовує для щоденних атак на мирні міста і селища України, містять іноземні компоненти, вироблені щонайменше у 19 країнах світу. Це Китай, Південна Корея, Німеччина, Велика Британія, Японія, Нідерланди, Швейцарія, Тайвань, США та інші”, – зазначив Костін.

На думку Костіна, для запобігання потрапляння до РФ компонентів для виробництва необхідно  запровадити криміналізацію транспортування, продажу, купівлі, доставлення або інших дій, пов’язаних з постачанням технологічних товарів юридичним та фізичним особам, які перебувають під санкціями.

Західні компоненти в ракетах РФ: що відомо

Ще за кілька місяців після початку повномасштабного вторгнення журналісти-розслідувачі повідомляли, що у ракетах РФ можуть знаходитись західні компоненти, попри будь-які санкції Євросоюзу. Купує їх РФ, скоріше за все, через контрабанду або ж за допомогою країн-сателітів, таких як Білорусь. Саме через це у нещодавньому пакеті санкцій про Білорусь було згадано окремо, як про “помічника РФ”.

У жовтні 2023 року журналісти повідомили, що виробникам ракет “Кинджал” та “Іскандер” вдається уникати європейських санкцій – імпорт компонентів з Польщі відбувається через компанію “Остек-Тест”.  Окрім того, частину компонентів для ракет Росії закуповує Китай, про що зазначив державний секретар США Ентоні Блінкен. Він зауважив, що таким чином КНР “підриває європейську безпеку”.

8 липня 2024 росіяни обстріляли ракетами Київ та інші міста України. Одна з ракет Х-101 завдала удару по дитячій лікарні “Охматдит”. Хоча росіяни намагалися відбріхуватись, що це була ракета ППО України, все ж фахівці довели, що об’єкт належав РФ. Пізніше ЗМІ зазначили, що у ракеті також були західні компоненти.

Recent Posts

Італія за три роки планує прийняти 500 тисяч іноземних працівників

Уряд Італії протягом 2026-2028 років планує видати майже 500 тисяч нових робочих віз для громадян…

4 секунди ago

США схвалили продаж Ізраїлю систем наведення для авіабомб на понад півмільярда доларів

Державний департамент США погодив продаж Ізраїлю систем наведення для авіабомб (JDAM) і супутньої підтримки на…

12 хв. ago

У тимчасово окупованому Луганську палає логістика росіян після атаки дронів – Коваленко

У ніч на 1 липня в окупованому Луганську пролунали вибухи, після удару безпілотників на кількох…

29 хв. ago

Через скорочення фінансування USAID може загинути понад 14 млн людей до 2030 року – дослідження

Понад 14 мільйонів людей у світі можуть загинути протягом наступних пʼяти років через рішення адміністрації…

41 хв. ago

Трамп скасував економічні санкції проти Сирії

Президент США Дональд Трамп скасував економічні санкції проти Сирії, виконуючи обіцянку, яку дав у травні.

55 хв. ago

Із 1 до 6 липня у районних Vcentri HUB Києва пройде низка заходів. Перелік

Із 1 до 6 липня у Vcentri HUB заплановані арттерапія, день донора, консультації з цифрової…

10 години ago