На будівельному майданчику між станціями метро «Деміївська» — «Либідська» роботи тривають цілодобово, щоб відновити рух поїздів синьою лінією метро на початку осені 2024 року.
Про це 11 червня у коментарі Суспільному розповів в.о. начальника метрополітену Віктор Вигівський.
Посадовець поінформував, на якій стадії зараз капітальний ремонт перегінного тунелю між станціями столичної підземки “Деміївська” — “Либідська”.
Ми зараз фактично дійшли до фінальної стадії робіт у котловані, демонтована верхня частина тунелю і взялися за демонтаж останніх елементів споруди тунелю.
За його словами, надалі фахівці візьмуться за монтаж нового монолітного тунелю.
Безпосередньо ще виконуються роботи усередині тунелю та прилеглих ділянок. Це 27 метрів з одного боку і 25 — з іншого. Там уже виконані роботи, що стосуються, скажімо, такого “лікування” тунелю, і зараз триває робота для підсилення тунелю по периметру.
Ремонті роботи триватимуть до кінця літа, потім ще потрібно провести тестові пуски руху поїздів і після цього — вже відновлення руху потягів.
“Для себе ми дивимося по інтенсивності виконання, по роботах, які ми виконуємо, що запустити рух поїздів вдасться на початку осені”, — прогнозує посадовець.
Він стверджує, що нині усі складні роботи фактично завершили.
Основне питання було забезпечити ефективну роботу у самому котловані, не допустити винесення піску в котлован і доступу води. Цю роботу вже виконали. Далі, якщо вже демонтується тунель, то залишаються тільки роботи щодо монтажу тунелю і безпосередньо роботи в тунелі: прокладання колій, кабелів і запуск руху поїздів.
Раніше у КМДА звітували, що відновити рух поїздів “синьою” лінією метро планують до кінця літа 2024 року.
8 грудня рух потягів метро на ділянці між станціями “Теремки” – “Деміївська” у Києві було зупинено з міркувань безпеки та з урахуванням технічного стану тунелів.
Порушилася геометрія споруди, з’явився ризик обвалу. Тому після проведення необхідних обстежень та досліджень було вирішено демонтувати аварійну ділянку тунелю (довжина якої складає близько 27 м) та побудувати відкритим способом на цьому місці новий монолітний прямокутний переріз.
Як повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, під час будівництва тунелю у 2008-2010 роках втопився тунелепрохідний щит. Роботи довелося вести в ручному режимі, що також негативно позначилося на якості будівництва.
Замість призупиненого руху на аварійному відрізку Київського метрополітену цим маршрутом курсує наземний транспорт. Ці зміни будуть діяти до завершення ремонту перегінного тунелю.
Також з 13 грудня Київський метрополітен запровадив човниковий рух на станціях синьої гілки від “Либідська” та “Теремки”. Інтервал руху потягів складатиме 13 хвилин.
Начальник столичного метрополітену наголосив, що публічні заяви деяких політиків про нібито закриття станцій спричинили дезінформацію серед містян. Через це люди думали, що не можуть скористатися ними, як укриттями, й не йшли туди під час повітряних тривог, наражаючи себе на небезпеку.
Активісти «Спадщини» показали ще один зразок київської жовтої цегли, яку можуть використовувати для реставрації історичних…
Президент України Володимир Зеленський відреагував на смерть Папи Римського Франциска.
Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) оголосила результати перевірки інциденту біля міста Рафах у секторі Гази наприкінці…
Чотирьом підліткам, які побили військового у Гідропарку, повідомлено про підозру у хуліганстві. Прокуратура просить домашній…
Конституційний суд Литви визнав положення Цивільного кодексу, які передбачають партнерство лише між чоловіком і жінкою,…
У Туреччині завершили першу фазу освоєння газового родовища Сакар’я в Чорному морі. Щоденний видобуток газу…