Одна з асоціацій польських перевізників запропонувала своє бачення компромісу, що частково задовольнив би інтереси блокувальників. Однак, вона не залучена до блокування кордону з Україною.
LVIV REGION, UKRAINE - JUNE 20, 2022 - Trucks are pictured at the Krakovets-Korczowa checkpoint at the Ukraine-Poland border that was upgraded under the Open Border project, Lviv Region, western Ukraine. Ukraine and Poland have agreed to enhance capacity at the Krakovets-Korczowa checkpoint by at least 50% in the coming weeks as part of the Open Border project, including by increasing the number of lanes for trucks and creating additional pavilions for customs and passport control. This photo cannot be distributed in the Russian Federation. (Photo credit should read Alona Nikolaievych/Ukrinform/Future Publishing via Getty Images)
Про це повідомляє RMF24.
Так, асоціація TLP пропонує зобов’язати віддавати 50% усіх транспортних послуг у товарообігу з Україною польським перевізникам. За їхньою пропозицією, якщо компанія-імпортер чи експортер товарів віддає більше замовлень українським перевізникам, їй загрожуватиме штраф у розмірі 30% від річного доходу.
Також вони вимагають реєструвати усі перевезення українськими перевізниками у системі SENT.
Керівник асоціації Мацей Вронський вважає, що бронювання щонайменш 50% послуг перевезення товарів у торгівлі з Україною дозволить досягти приблизно тих самих цілей, що й система з дозволами, і Польща таким чином не буде порушувати угоди між Україною та ЄС.
Також TLP пропонує, щоб комітет Сейму з інфраструктури створив міжпарламентську робочу групу з Україною, яка б зайнялася проблемами, які існують у процедурі перетину кордону, та пошуком рішень для скорочення часу на черги та митні процедури.
Пропозиції передають у польське міністерство інфраструктури.
6 листопада польські перевізники влаштували страйк на кордоні з Україною поблизу пунктів пропуску «Ягодин-Дорогуськ», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне». Через це ускладнився рух для вантажівок.
Польські підприємці скаржаться, зокрема, на недоброчесну конкуренцію з українського боку та тривале очікування вантажівок на в’їзд до Польщі. Мітингувальники вимагають заборонити реєстрацію в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом, через що польських підприємців витісняють із ринку.
Також вони вимагають відновлення дозволів на в’їзд до Євросоюзу для українських перевізників та поліпшення обслуговування на кордоні. Організатори заявили, що будуть протестувати до 3 січня.
На тлі страйку 16 листопада Європейська комісія заявила, що може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо влада не втрутиться у питання блокування перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.
Крім того, у п’ятницю, 17 листопада, представники польських автоперевізників заявили, що розширять прикордонну акцію проти України, заблокувавши ще один пункт пропуску для вантажних автомобілів «Шегині – Медика».
Також у п’ятницю, 17 листопада, консули генерального консульства України в Любліні відвідали пункти пропуску «Рава-Руська – Гребенне» і «Дорогуськ – Ягодин». Вони закликали польську сторону якнайшвидше розблокувати рух вантажного транспорту та забезпечити усім необхідним українських водіїв, які змушені чекати в багатокілометрових чергах.
Крім того, польські перевізники заявили, що мають намір продовжити блокаду найбільшого пункту пропуску «Ягодин – Дорогуськ» на кордоні з Україною до лютого 2024 року. Крім того, лідер польських мітингарів анонсував розширення блокади на четвертий пункт пропуску «Медика – Шегіні» з 23 листопада.
До слова, у четвер, 23 листопада, протестувальники заявили, що мають намір заблокувати ПП «Нижанковичі-Мальховіце». Відомо, що незаблокованими на польському кордоні залишаються два пункти пропуску, які відкриті для порожніх вантажівок: «Нижанковичі-Мальховіце» і «Устилуг-Зосін».
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.