Обіцяння новообраного президента США Дональда Трампа запровадити мита на імпорт із Мексики і Канади та підвищити мита на китайські товари сколихнули світові ринки та цільові країни.
Про це пише низка західних ЗМІ.
У відповідь на заяву Трампа про запровадження мит, президент Мексики попередив у листі до Трампа, що «на кожен тариф буде відповідь у натуральній формі». Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо наголосив на необхідності співпраці.
Введення нових мит Трампом вплине на світову торгівлю, і цей вплив «буде миттєвим і масштабним», — написав британський The Economist. Причому, ймовірно, особливо постраждає автомобільна промисловість.
Китай, який готується до чергового торгового конфлікту через тарифи Трампа, може розпалити валютну війну у відповідь, якою він дозволить юаню втратити вартість, щоб зробити китайський експорт дешевшим, пише The New York Times. Але такий крок ризикує завдати шкоди і без того крихкій внутрішній економіці.
Глобальні інвестори знову відкривають свої посібники з торгової війни, щоб підготуватися до чергового терміну Дональда Трампа, позначеного підвищенням тарифів, повідомляє Bloomberg. На Волл-стріт інвестори схиляються до вкладання коштів у напівпровідники і програмне забезпечення, які вважаються галузями, що менш схильні до втрат від майбутньої торговельної війни.
«Таке відчуття, ніби ми просто перенесли час назад у 2016 рік», — сказав новозеландський банківський стратег у коментарі Reuters. Після оголошення Трампом про введення мит долар різко зміцнився, а валюти Китаю, Канади та Мексики — впали.
Перемога Трампа також підштовхнула ідеологічно консервативні інвестиції: один із запланованих фондів уникатиме компаній, які використовують квоти різноманітності під час найму та просування по службі.
Торговельна напруженість між США та Китаєм «буде в центрі уваги», пише South China Morning Post. Видання посилається на економістів, які прогнозують, що ланцюги поставок ще більше «розтягнуться»: треті країни отримають вигоду за Трампа. Вони будуть обробляти китайські матеріали, експортуючи готову продукцію до США як свою, таким чином уникаючи нових мит Трампа. Деякі китайські експортери повністю дивляться на інші ринки, доповнює Associated Press, а саме — Близький Схід, Південно-Східну Азію та навіть Росію. Такі регіони вважаються перспективними.
У Броварському районі Київської області внаслідок падіння уламків російського БпЛА виникла пожежа в готельно-ресторанному комплексі.
У Києві на Березняках чоловік жорстоко знущався з цуценяти, що викликало обурення серед місцевих жителів. Поліція…
Прокуратура через суд вимагає укласти охоронний договір на об’єкт культурної спадщини по вул. Амосова —…
Адміністрація президента Дональда Трампа збирає ідеї щодо підвищення народжуваності у Сполучених Штатах. Однією з ідей…
Федеральна торгова комісія США (FTC) 21 квітня подала до суду проти компанії Uber, звинувативши її…
Провідні дипломати з Великої Британії, США, Франції, Німеччини та України відклали заплановану на середу зустріч…