Індекс, складений банком Goldman Sachs, показує, що з кінця минулого року річне економічне зростання Росії впало приблизно з 5% до нуля, вказує видання.
WASHINGTON, DC - SEPTEMBER 19: Republican presidential nominee former U.S. President Donald Trump delivers remarks at the Israeli American Council National Summit at the Washington Hilton on September 19, 2024 in Washington, DC. Trump addressed the pro-Israel conference, stating that if he is not elected president Israel will be “eradicated” within two years. (Photo by Kevin Dietsch/Getty Images)
Президент США Дональд Трамп, можливо, добре ставиться до російського лідера Володимира Путіна, але своєю торговою війною він завдав “удару під дих” російській економіці.
Як пише The Economist, протягом попередніх трьох років російська економіка перевершила майже всі прогнози, і очікувалося, що на тлі лояльного ставлення Трампа зростання економіки Росії цього року ще більше прискориться. Однак щось пішло не так.
Індекс, складений банком Goldman Sachs, показує, що з кінця минулого року річне економічне зростання Росії впало приблизно з 5% до нуля. На початку квітня центральний банк РФ зазначив, що нещодавно “низка секторів зафіксувала нижчий обсяг виробництва через різке падіння… попиту”.
Як зазначає The Economist, є три пояснення такого погіршення ситуації.
Перше пов’язане зі “структурною трансформацією” економіки. Раніше орієнтована на Захід. з 2022 року вона перетворилася на військову економіку, орієнтовану на Схід. Ця трансформація потребувала величезних інвестицій не тільки в збройові та боєприпасні заводи, а й у нові ланцюжки поставок, які дають змогу розширити торгівлю з Китаєм та Індією.
Другий фактор – грошово-кредитна політика. Російська інфляція вже кілька місяців перевищує цільовий показник центрального банку в 4% у річному обчисленні, навіть перевищивши 10% у лютому і березні. Однією з причин є величезні військові витрати, але також і нестача робочої сили, спричинена призовом на військову службу та еміграцією кваліфікованих робітників.
І нарешті третій фактор, який останніми тижнями став домінувати над усіма іншими – погіршення зовнішніх умов.
“У міру загострення торгової війни Америки прогнози світового зростання впали, а за ними і ціни на нафту. Економісти особливо стурбовані Китаєм, найбільшим покупцем російської нафти. МВФ знизив свої очікування зростання ВВП Китаю у 2025 році з 4,6% до 4%”, – наголошується в матеріалі.
У результаті державна скарбниця РФ уже відчуває себе у збитках: у березні доходи від податків на нафту і газ впали на 17% у річному обчисленні. А 22 квітня агентство Reuters повідомило, що уряд РФ очікує різкого уповільнення продажів нафти і газу цього року.
“Трамп, можливо, добре прихильний до Путіна, але своєю торговельною війною він завдав Путіну “удару під дих“, – зазначає видання.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп, реагуючи на останні опитування, що показують рекордне падіння його рейтингу, розкритикував видання, які їх опублікували, і заявив, що його рейтинг 99,9%.
За даними оператора, "перебої в постачанні електроенергії в Португалії були спричинені збоєм в іспанській електромережі,…
Росія використовує білорусів як «гарматне м’ясо». За даними "Хочу жити", на фронті було ліквідовано щонайменше…
Підозрюваний вимагав від представника суб’єкта господарювання гроші за надання дозволу на проведення медійних заходів на…
Пам'яткоохоронний фасад у центрі міста Києва відновили завдяки розголосу.
25 квітня відповідна петиція до Міністерства освіти і науки України з вимогою впровадити системну політику протидії сексизму…
Ресторани звернулися до відвідувачів з проханням не проводити зйомки комерційного контенту у їхніх закладах, адже…