Поки Україна побоюється, що США можуть відмовитися від військової підтримки, країні доводиться покладатися на власні сили. У зв'язку з цим було запущено проєкт "Лінія дронів", який у майбутньому може мати навіть більше значення для Києва.
Про це пише The New York Times.
У виданні нагадали, що проєкт “Лінія дронів” передбачає створення безпілотних систем, що збираються в Україні, в основному невеликих дронів-камікадзе, якими оператори можуть легко знищувати ворога віддалено. Журналісти вважають, що ця програма ще раз нагадує про здатність України до інновацій під час війни.
“Це вже не людина проти людини”, – сказав у розмові з журналістами командир українського загону операторів БпЛА Артем.
У виданні підкреслили, що Україна значною мірою покладалася на безпілотні системи ще до початку проєкту “Лінія дронів”. Аналітики розповіли журналістам, що наразі близько 70% усіх втрат у війні з обох сторін завдають саме БПЛА — більше, ніж уся інша зброя разом узята.
Журналісти з’ясували, що українці збирають безпілотники всередині країни з компонентів, переважно вироблених у Китаї. Українські військові розповіли, що “Лінія дронів” є планом “Б” для України на випадок, якщо переговори про завершення війни проваляться.
У виданні додали, що безпілотники є домінуючим типом зброї не тільки з боку України, а й Росії. У Москви є перевага в кількості дронів, а у Києва — в якості. Серед новаторських ідей України — польоти дронів-ретрансляторів для збільшення радіуса дії ударних БпЛА, а також використання дронів на оптоволокні.
Військові аналітики в розмові з журналістами підкреслили, що ставка України на використання безпілотників уже принесла свої плоди. Головний плюс такого підходу полягає в тому, що втрати серед українців помітно знижуються. Крім цього, Україні легше знайти операторів БпЛА, ніж піхотинців.
Старший науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир Майкл Кофман у розмові з журналістами заявив, що “Лінія дронів” виявилася чудовою ідеєю. За його словами, головною метою проєкту є створення сил, які можуть блокувати великі ділянки фронту і підтримувати себе без допомоги США. Проте він підкреслив, що Україні все ще доводиться покладатися на Вашингтон у плані систем протиповітряної оборони.
Командир полку “Ахіллес” поділився, що в майбутньому проєкт “Лінія дронів” буде тільки розширюватися. Тоді досвідчені оператори БпЛА зможуть ділитися досвідом із солдатами інших підрозділів.
Іншою перевагою використання БпЛА є їхня вартість порівняно з іншими видами зброї. У виданні зазначили, що дрони в основному коштують від 500 до 750 доларів за одиницю, а артилерійські снаряди великого калібру коштують приблизно по 3000 доларів.
У виданні резюмували, що безпілотники вже стали головною зброєю на війні між Україною і Росією. Це змусило інші країни наслідувати приклад і зосередитися на виробництві дронів.
Росія використовує білорусів як «гарматне м’ясо». За даними "Хочу жити", на фронті було ліквідовано щонайменше…
Підозрюваний вимагав від представника суб’єкта господарювання гроші за надання дозволу на проведення медійних заходів на…
Пам'яткоохоронний фасад у центрі міста Києва відновили завдяки розголосу.
25 квітня відповідна петиція до Міністерства освіти і науки України з вимогою впровадити системну політику протидії сексизму…
Ресторани звернулися до відвідувачів з проханням не проводити зйомки комерційного контенту у їхніх закладах, адже…
Правоохоронці провели з підлітками пррофілактичну бесіду про фатальні наслідки небезпечної «розваги» та реальні трагічні історії,…