Президент Тайваню Лай Чінг-те заявив, що він більше спілкуватиметься з США щодо занепокоєння президента Дональда Трампа з приводу чипової промисловості та інвестуватиме більше в США, через кілька годин після того, як Трамп наказав накласти взаємні тарифи на торгових партнерів.
Про це пише Euronews.
Трамп заявив напередодні, що Тайвань вкрав чиповий бізнес США і що він хоче, щоб він повернувся до країни. Тайванська компанія TSMC є найбільшим виробником чипів у світі і виробляє чипи для таких компаній, як Apple, Intel та Nvidia.
На брифінгу після засідання Ради національної безпеки в президентському офісі Лай сказав, що він усвідомлює занепокоєння Трампа. Він охарактеризував чипову промисловість Тайваню, а також глобальну чипову промисловість як частину “екосистеми”, у якій країни спеціалізуються на різних сферах.
“Глобальна чипова промисловість є екосистемою, і це поділ праці”, — сказав Лай.
“У відповідь на останні дії президента Трампа Тайваню потрібно реагувати спокійно та добре спілкуватися з галузями”, — додав він.
“Ми сподіваємось створити ситуацію вигоди для всіх, щоб забезпечити користь не лише для США, а й для того, щоб промисловість Тайваню мала простір для зростання”.
Його коментарі прозвучали через кілька годин після того, як Трамп наказав накласти взаємні тарифи на торгових партнерів, які оподатковують імпорт із США, що може загрожувати глобальною торговою війною.
США не визнають Тайвань як країну, але є його найсильнішим союзником і найбільшим постачальником зброї. Однак двосторонні відносини між ними стали менш визначеними через, здавалося б, транзакційний підхід Трампа до геополітичних відносин.
Лай заявив, що його уряд запропонує ініціативу «глобального партнерства для демократичної ланки постачання напівпровідників» і висловив готовність працювати з партнерами, такими як США, для створення більш стійкої та різноманітної ланки постачання напівпровідників.
Лай також зазначив, що Тайвань підтримуватиме комунікацію з США, щоб допомогти новому уряду краще зрозуміти, що Тайвань є «незамінним партнером у процесі відновлення американської промисловості та зміцнення його лідерства в сфері високих технологій».
За останні два роки понад 40% інвестицій Тайваню за кордоном спрямовані в США, що перевищує обсяг інвестицій у Китай, сказав Лай.
Лай також заявив у п’ятницю, що запропонує «спеціальний бюджет» для збільшення витрат на оборону до понад 3% від валового внутрішнього продукту Тайваню.
Президент Естонії Алар Каріс вдруге відмовився підписати закон, спрямований на обмеження впливу Московського патріархату в…
День незалежності США відзначають щороку 4 липня — це одне з головних національних свят країни.…
У відповідь на масовану нічну атаку з боку Росії, президентка Молдови Мая Санду закликала збільшити…
Сергій Федоренко призначений комерційним директором Групи «Нафтогаз», замінивши Дмитра Абрамовича, який став радником голови правління…
Український бізнес працює в умовах війни, кризи, міграції, водночас зберігаючи робочі місця, формуючи нові підходи…
Детективи вилучили в нього "неврахований" телефон і низку значущих документів.