Categories: Без рубрики

Центр страткому переконує, що інформація про нібито поширення Мінкультом «темників» щодо добудови енергоблоків на ХАЕС не відповідає дійсності

У середу, 12 лютого, народний депутат Ярослав Железняк поширив інформацію про те, що Міністерство культури та стратегічних комунікацій (МКСК) нібито розсилає українським медіа темники щодо добудови енергоблоків на Хмельницькій АЕС. Інформацію підготував Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, який підпорядковується Мінкульту.

Він опублікував фото відповідного файлу у своєму телеграм-каналі. Але інформація у файлі опублікована також й у відкритому доступі на сайті Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (він же Центр протидії дезінформації Spravdi). Представник Центру Ігор Соловей у коментарі “Детектор медіа” вважає заяву про темники «політичною маніпуляцією» і стверджує, що така заява не відповідають дійсності.

Представник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей додав, що відомство з перших днів повномасштабного вторгнення готує комунікаційний продукт «Основні позиції інформаційного реагування. Пояснюємо складні речі простими словами» для формування єдиної комунікаційної позиції державних органів щодо ключових подій.

«Цей продукт ніколи не мав і не має жодного відношення до політично ангажованих тем. І тим більше, він не є таємним, а публічним: публікується і на інформаційних ресурсах Центру, за бажанням — передруковується іншими медіа як експертна позиція аналітичної установи. А також має форму для зворотного зв’язку. Тому будь-які заяви про “темники” та їх розповсюдження є звичайною політичною маніпуляцією та не відповідають дійсності», — сказав Ігор Соловей.

Аргументи проти добудови атомних блоків Spravdi називає “спростоуванням російської ІПСО”. При цьому у Центрі ігнорують факт того, що болгарські блоки, які Україна планує закупити, є старими радянськими (російськими) блоками.

Додамо, Центр протидії дезінформації Spravdi та Центр протидії дезінформації при РНБО – це дві різні структури з підпорядкуваннями Мінкульту та РНБО, відповідно.

Примітно, що ЦПД при РНБО тему добудови двох атомних енергоблоків на Хмельницькій АЕС, проігнорував.

Контекст

Верховна Рада України 11 лютого підтримала закупівлю у Болгарії вироблених в Росії реакторів для Хмельницької атомної станції. За це проголосував 261 депутат. Витрати на них складуть віж 600 до 1,2 мільярд доларів. Підтримав рішення і президент Зеленський. Це потрібно, щоб “не росли тарифи на електроенергію для людей”.

Рішення щодо купівлі радянських енергоблоків у Болгарії викликало чимало обурення.

Дипломатка і колишня радниця міністра енергетики Лана Зеркаль вважає, що це рішення депутатів – “чудовий аргумент критикам, який пояснює, чому Україні не варто допомагати. Бо ми витрачаємо кошти, яких у нас мало, не на американську зброю чи технології, а на російські, прикриваючись «болгарськими»”.

Напередодні експосол України в США Валерій Чалий розкритикував плани придбати реактори.

“Як громадянин України я не хочу вислуховувати зауваження партнерів, що в України (як кажуть їм) немає коштів на виплати компенсації сім’ям загиблих воїнів, натомість безсоромно, з особливим цинізмом, проштовхується закупівля за 47500000000 обладнання (ще й не весь комплект) від російських атомних реакторів… Викинути такі величезні фінансові ресурси з корупційними ризиками на сумнівне російське обладнання… не відповідає зараз ані пріоритетам, ані першочерговим цілям, ані здоровому глузду і по суті – не в національних інтересах України!”, – написав він у фейсбуці.

Recent Posts

Лідер Китаю підтримав позицію Путіна щодо війни проти України

Голова Китаю Сі Цзіньпін під час візиту до Москви 8 травня заявив про підтримку Росії,…

6 хв. ago

Індія та Іран підписали Угоду про стратегічне партнерство та двосторонні угоди в економічній галузі

Іранські та саудівські офіційні особи відвідали Індію на тлі напруженості у відносинах з Пакистаном.

10 години ago

Каллас підтвердила, що міністри закордонних справ ЄС приїдуть в Україну 9 травня

Під час пресконференції міністр закордонних справ головуючої в ЄС Польщі Радослав Сікорський зауважив, що 9…

10 години ago

США наклали санкції на китайські компанії, що імпортують нафту з Ірану

Американський Мінфін додав до санкційного списку нафтопереробний завод Hebei Xinhai Chemical Group та три компанії,…

10 години ago

Новим Папою Римським став Роберт Прево зі США

Новим Папою Римським оголосили Роберта Превоста із США, він став першим американським понтифіком в історії.

11 години ago

Лідер президентських перегонів у Румунії пообіцяв не надавати Україні військової допомоги — Politico

У 2024 році Сіміону заборонили в'їзд в Україну на три роки за «систематичну антиукраїнську діяльність».

11 години ago