Categories: Без рубрики

Торік у Києві влаштували 21 безбар’єрний підхід до соціально важливих об’єктів

Влаштування в Києві безбар’єрних підходів до соціально важливих об’єктів є складовою частиною процесу вдосконалення та створення інклюзивного міського середовища. Так, у 2024 році шляхово-експлуатаційні підприємства комунальної корпорації «Київавтодор» влаштували 21 безбар’єрний підхід до соціально важливих об’єктів столиці.

У комунальній корпорації наголошують, що створення безбар’єрних підходів – непросте інженерне завдання, яке вимагає ретельного планування, фахового підходу та тісної співпраці з громадськістю.

Перед початком робіт обов’язково проводять комплексне обстеження території для аналізу наявної інфраструктури. Зокрема, оцінюють стан тротуарів, пішохідних переходів, зупинок громадського транспорту, наявність бар’єрів (бордюрів, сходинок, вузьких проходів тощо). Також вивчають транспортні та пішохідні потоки для визначення основних маршрутів пересування маломобільних груп. Крім того, оцінюють ухили, висотні позначки, стан підземних комунікацій, що можуть вплинути на реалізацію проєкту.

На основі отриманих даних розробляють проєктне рішення, яке включає: пониження бордюрів на пішохідних переходах, влаштування тактильної навігації або маркування для орієнтування людей з порушеннями зору. Проєкт також передбачає відновлення стану покриття тротуарів та, за потреби, облаштування пандусів і підвищених зупинок для зручного входу в громадський транспорт.

Усі впровадження мають обов’язково відповідати будівельним нормам і стандартам, зокрема оновленому у 2025 році ДБН «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».

Визначення локацій та планування робіт здійснюють на основі консультацій з фахівцями організацій, що опікуються питаннями людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Такий підхід дозволяє врахувати реальні потреби користувачів і забезпечити комплексне вирішення питання.

Протягом 2025 року дорожники планують реалізувати 26 безбар’єрних підходів до соціально важливих об’єктів. Адже доступність громадського простору є одним із ключових факторів розвитку сучасного міста.

Нагадаємо, що з 19 до 25 травня у столиці триває тиждень безбар’єрності. Київська міська державна адміністрація разом із партнерами реалізує низку інформаційних, освітніх і публічних заходів, спрямованих на розвиток доступного міського простору, рівних можливостей та інклюзивної комунікації.

Recent Posts

Кличко пропонує залучити міжнародні кредити для будівництва метро на Троєщину

До Київської міської ради подано проєкт рішення про початок переговорів із міжнародними фінансовими організаціями щодо…

16 хв. ago

Україна планує встановити авіоніку SAAB на військові літаки радянського виробництва

Міністерство оборони України веде переговори з представниками шведської компанії SAAB щодо модернізації авіаційного флоту. Йдеться про…

36 хв. ago

Окупанти розстріляли ще двох військовополонених на Покровському напрямку

Окупанти розстріляли ще двох військовополонених на Покровському напрямку

40 хв. ago

Гарвард подав до суду на адміністрацію Трампа через заборону навчати іноземних студентів

Гарвардський університет подав до суду на адміністрацію Трампа через раптову заборону на приймання іноземних студентів.

55 хв. ago

Російські гіганти скоротили залізничні перевезення: економіка РФ сповільнюється – Reuters

Великі російські експортери, зокрема алюмінієвий гігант "Русал" та компанія "Газпромнєфть", скоротили заплановані обсяги відправлення продукції…

1 годину ago

Власник столичного барбершопу організував схему переправлення чоловіків за кордон – поліція

Національна поліція України викрила схему переправлення військовозобов'язаних через кордон до Молдови, яку організував власник барбершопу…

1 годину ago