Європейський Союз офіційно продовжив тимчасовий захист для біженців з України до 4 березня 2025 року.
Європейський союз.
Про це повідомляє пресслужба Єврокомісії.
Так, 27 вересня 2023 року міністри країн ЄС досягли політичної домовленості про продовження тимчасового захисту до 4 березня 2025 року.
Остаточне рішення було ухвалено сьогодні.
Нагадаємо, що 28 вересня Рада Європейського союзу погодилась продовжити тимчасовий захист українських біженців з 4 березня 2024 року до 4 березня 2025 року.
Так, Механізм було активовано 4 березня 2022 року, через кілька днів з початку повномасштабного вторгнення російських терористів на територію України. Зокрема його автоматично було продовжено на один рік.
Тимчасовий захист передбачає негайний і колективний (тобто без необхідності розгляду індивідуальних заяв) захист переміщених людей, які не в змозі повернутися до своєї країни походження. Це має зменшити тиск на національні системи надання притулку та дозволити біженцям користуватися узгодженими правами в ЄС. Вони включають можливість проживання, доступ до ринку праці та житла, медичну і соціальну допомогу, освіту для дітей.
Станом на кінець березня 2023 року близько 3,9 мільйона українських біженців отримали статус тимчасового захисту в Європейському Союзі після початку повномасштабної війни.
Фото: відкриті джерела
Українська делегація поїде у Лондон на переговори щодо перемир'я.
Станом на зараз серед українських католицьких церков є лише один кардинал, що може голосувати за наступного Папу — єпископ…
З понад 60 тисяч зниклих близько 10 тисяч осіб мають підтверджений статус полонених. Частину з…
До позапланового моніторингу потрапила зокрема Київська міська лікарня №18.
Пєсков також стверджує, що російський диктатор «неодноразово говорив про готовність до переговорів з українською стороною».
Диктатор РФ повторив наратив роспропаганди, виправдовуючи удар російської армії.