Відповідне рішення ухвалили в Брюсселі під час засідання Ради ЄС з питань юстиції та внутрішніх справ.

«З метою забезпечення визначеності для понад 4 мільйонів українських біженців, які наразі проживають в ЄС, Рада погодилася продовжити тимчасовий захист для людей, які тікають від агресивної війни Росії проти України, з 4 березня 2024 року до 4 березня 2025 року», – пише пресслужба.

Так, Механізм було активовано 4 березня 2022 року, через кілька днів з початку повномасштабного вторгнення російських терористів на територію України. Зокрема його автоматично було продовжено на один рік.

Тимчасовий захист передбачає негайний і колективний (тобто без необхідності розгляду індивідуальних заяв) захист переміщених людей, які не в змозі повернутися до своєї країни походження. Це має зменшити тиск на національні системи надання притулку та дозволити біженцям користуватися узгодженими правами в ЄС. Вони включають можливість проживання, доступ до ринку праці та житла, медичну і соціальну допомогу, освіту для дітей.

«Після сьогоднішньої політичної домовленості Рада повинна буде офіційно ухвалити рішення про продовження тимчасового захисту. Це станеться після того, як відбудеться юридична перевірка та переклад документа всіма мовами ЄС», – додає пресслужба.

Нагадаємо, що станом на кінець березня 2023 року близько 3,9 мільйона українських біженців отримали статус тимчасового захисту в Європейському Союзі після початку повномасштабної війни.

Фото: відкриті джерела