Categories: Без рубрики

У 16 областях уже затверджено мережу академічних ліцеїв. МОН спростовує міфи про реформу старшої школи

Нова реформа шкільної освіти запрацює в Україні у 2027 році та стосуватиметься старших класів: із 10 по 12, адже учні навчатимуться на рік довше. Реформа передбачає, що усі старшокласники навчатимуть у окремих закладах – ліцеях та зможуть обирати профіль навчання і предмети, зважаючи на свої зацікавлення та плани на майбутнє.

Про це заступник голови Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин зазначив під час подкасту “Що там з НУШ?” для “Нової української школи”.

Мережа академічних ліцеїв уже затверджена у 16 областях України: у 9 областях рішення ухвалили обласні ради, а у 7 — відповідні розпорядження видали обласні військові адміністрації через дію воєнного стану. Як пояснює Сергій Колебошин, у решті регіонів перспективні плани також активно обговорюються і перебувають на стадії погодження.

Також ініціатор законопроєкту пояснив, чому має бути затверджено саме 12 профільних груп. “Тому що концепція старшої профільної школи передбачає 12 профілів навчання,” — зазначив Колебошин. За його словами, перехід до трирічної старшої школи ґрунтується на великій роботі, проведеній в регіонах протягом останніх двох-трьох років щодо формування перспективних планів мережі закладів освіти.

“Відповідно до затверджених планів, в Україні передбачено створення близько 1750 академічних ліцеїв. Із них лише приблизно 200 не відповідають вимогам законопроєкту №13120, який наразі опрацьовується в парламенті. При цьому понад 100 закладів уже сьогодні не відповідають навіть вимогам чинного, максимально лояльного законодавства,” — наголосив Сергій Колебошин.

Він також підкреслив, що, попри прагнення зберегти невеликі школи у громадах, головним пріоритетом є створення освітніх закладів, які можуть забезпечити якісне та поглиблене профільне навчання для старшокласників. Саме тому реформа потребує і відповідної інфраструктури, і висококваліфікованого кадрового складу, і сучасного навчального обладнання.

МОН також спростовує найпоширеніший міф та відповідає на основні питання, пов’язані із реформою старшої школи:

Чи закриватимуть гімназії та початкові школи?

Ні. Реформа не стосується початкових шкіл (1-4 клас), а також не передбачає закриття гімназій (1-9 клас). Змінюється лише тип окремих навчальних закладів: деякі стануть ліцеями чи гімназіями. Учні 10-12 класів навчатимуться у ліцеях, окремо від початкової та середньої школи.

Цифрові технології давно стали невіддільною частиною нашого життя. Вони всюди: на роботі, вдома та у навчанні. Завдяки інноваційним підходам та висококваліфікованим педагогам навчання стає цікавим та результативним, а учні мають змогу опановувати знання у власному темпі.

Чи зможуть діти продовжувати навчання у своїй школі, якщо вона стане ліцеєм?

У МОН кажуть, що якщо школа стане ліцеєм (матиме лише 10-12 класи), то учні 1-9 класів мали б навчатись у інших гімназіях чи початкових школах своєї громади, тобто їм доведеться змінити навчальний заклад.

Проте ліцеї можуть мати 5-9 класи за рішенням засновника. якщо реформа застане дитину у сьомому класі, то вона зможе закінчити 9 клас у рідній школі та обрати ліцей, який відповідатиме її інтересам. Таким чином із ліцеїв, де навчатимуться виключно старшокласники, поступово виводитимуть дітей із 1 по 9 клас.

Навіщо відділяти старші класи від інших школярів?

Для старшокласників вибудовуватимуть інший підхід до навчання з акцентом на профільні знання та підготовку до вступу до університетів, а для навчальних закладів реформа дасть більше свободи: можливість відходити від класно-урочної системи, навчати у змінних групах або викладати курси впродовж кількох місяців, а не всього навчального року.

Recent Posts

610 постраждалих мешканців Святошинському району в Києві внаслідок російської атаки отримали від столиці по 10 000 грн

Міський голова Віталій Кличко оглянув в Оболонському районі житловий будинок, пошкоджений внаслідок ворожої атаки в…

10 хв. ago

Британські правопопулісти заборонять українські прапори в своїх громадах — Sky News

Рішення заборонити вивішувати прапор України викликало критику з боку правлячої Лейбористської партії, в якій звинуватили…

24 хв. ago

Україна вдвічі скоротила закачування газу до підземних сховищ у квітні порівняно з 2024 роком

Станом на 1 травня у підземних сховищах України зберігалося 5,7 млрд куб м газу —…

30 хв. ago

В Росії відбувся дитячий військовий парад із дітьми з Північної Кореї

У Владивостоку, на Далекому Сході Росії, відбувся перший в історії дитячий військовий парад під назвою…

44 хв. ago

На Донеччині затримали комбата, який влаштував незаконний бізнес на виплаті «бойових»

Командир батальйону оформив фіктивну присутність своїх бійців на передній лінії фронту, щоб ті у подальшому…

57 хв. ago

У Ворожбі через авіаудар загинуло двоє людей

За даними Сумської обласної прокуратури, також поранені троє людей, серед яких 16-річний хлопець.

1 годину ago