За словами Кос, коли вона спілкувалася з президентом України Володимиром Зеленським, він просив відкрити всі глави переговорного процесу вже цього року, мовляв, "ми хочемо цього, і ми це будемо робити".
У 2025 році буде можливо відкрити з Україною перший і тридцять перший кластери в переговорах про членство в Європейському Союзі.
Про це у вівторок у Брюсселі в рамках засідання Комітету з питань закордонних справ Європейського парламенту сказала європейська комісарка з питань розширення Марта Кос, передає Інтерфакс-Україна.
За словами Кос, коли вона спілкувалася з президентом України Володимиром Зеленським, він просив відкрити всі глави переговорного процесу вже цього року, мовляв, “ми хочемо цього, і ми це будемо робити”. (Як відомо, переговори про вступ до ЄС розбиті на 35 розділів, згрупованих у шість кластерів, які відкривають по черзі з огляду на прогрес у їх виконанні країною-кандидатом).
“Коли я почула це вдруге, я сказала, що це не тільки про відкриття, а, переважно, про закриття. Україна добре проводить реформи, але вони мають бути стійкими реформами. Ми підтримуємо їх. Тому, говорячи про те, що можливо зробити з ними (Україною), буде можливо, що цього року ми відкриємо перший кластер основ і навіть тридцять перший — а це зовнішня політика. Якщо вони будуть виконувати те, що вони обіцяли, і якщо в нас буде успішна процедура в Раді”, — сказала Кос.
Єврокомісар пояснила, що під “успішною процедурою в Раді” вона має на увазі одноголосне голосування країнами-членами за кожне необхідне в процесі переговорів рішення.
“Ці одноголосні рішення мають бути ухвалені в Раді. Наприклад, тільки для України та Молдови відсьогодні нам потрібні три одностайні рішення. Цього тижня ми передамо до Ради скринінговий звіт — це перше одностайне рішення, потім ми маємо ухвалити контрольні показники — нам потрібне одностайне рішення знову, і потім нам потрібна думка комісії — і знову — одностайне рішення. Коли минулої п’ятниці я відвідала Варшаву (Польща розпочала піврічне головування в ЄС з 1 січня 2025 року — ред.), ми також говорили про те, як це зробити. Тому що процес вступу — це не тільки справа моєї роботи або роботи Комісії, це також здебільшого те, що робитимуть держави-члени, як вони вирішуватимуть”, — зазначила Кос.
Станом на 16:00 неділі, 18 травня між Силами оборони України та російськими загарбниками від початку…
Данія виділила вже 26-й пакет військової допомоги для України вартістю приблизно 4,2 мільярда данських крон…
Незаконна окупація Криму Росією поглибила страждання кримських татар на півострові. Туреччина підтримувала та підтримувати кримських…
Під час зустрічі у Ватикані президент Володимир Зеленський і віцепрезидент США Джей Ді Венс та…
Подальше затягування переговорів з боку Росії підкреслює її небажання брати участь у добросовісних переговорах щодо…
Президент Володимир Зеленський наголосив, що, як і вся Україна, тимчасово окупований росіянами Крим має бути вільним.