Categories: Без рубрики

У 255 школах Києва функціонують мобільні «класи безпеки»

У 255 закладах загальної середньої освіти столиці створені та функціонують «класи безпеки». Це спеціальні навчальні простори з інтерактивними інструментами, де діти вчаться основам цифрової та особистої безпеки, правилам поводження в надзвичайних ситуаціях, мінній та пожежній безпеці.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

«Останні трагічні події в Івано-Франківську, де двоє підлітків потрапили під вербування російських спецслужб, вкотре доводять: війна триває не лише на передовій, а й у тилу. Росія використовує всі можливі засоби для дестабілізації ситуації, залучаючи до своєї підривної діяльності навіть дітей. Підліткам пропонують легкі гроші за «просту роботу» – сфотографувати об’єкт, передати координати чи залишити «мітку». Вони можуть не усвідомлювати, що стають частиною злочинної мережі, яка ставить під загрозу життя людей. Як цьому протидіяти? Наша відповідь – освіта та обізнаність», – написав заступник голови КМДА.

Він додав, що в Києві системно працюють над тим, щоб захистити дітей від інформаційних загроз та навчити їх критично мислити. Окрім стаціонарних класів, у закладах освіти працюють мобільні «класи безпеки». Заняття ініційовані Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Національною поліцією за підтримки ЮНІСЕФ і покликані підготувати дітей до будь-яких небезпек – від кібератак до загроз у реальному житті. Школярів навчають правилам цифрової гігієни: як розпізнавати маніпуляції в інтернеті, захищати свої дані та не стати жертвою злочинців у мережі. Над цим працюють освітяни, психологи та правоохоронці.

«Утім жодна програма не замінить батьківської уваги. Батьки, будьте пильними! Чи знаєте ви, чим займається ваша дитина у вільний час? З ким вона спілкується в соцмережах? Які Telegram-канали читає? Чи не отримує вона підозрілих «пропозицій підзаробити»? Ворог діє підступно, використовуючи молодь, яка прагне самостійності та не завжди розуміє наслідки своїх дій. Але відповідальність за такі вчинки – реальна і серйозна. А в умовах війни вона може стати ще й смертельною. Говоріть із дітьми, пояснюйте їм небезпеку, навчайте їх критично ставитися до будь-яких «легких грошей» в інтернеті. Від нашої свідомості та єдності залежить безпека нашого міста», − закликав батьків Валентин Мондриївський.

Recent Posts

Французьке посольство хоче купити історичний будинок на Рейтарській, 37, який перебудовує “НЕСТ”– власник компанії

Французьке посольство хоче купити історичний будинок на Рейтарській, 37, в центрі Києва, навколо якого вже…

5 хв. ago

Румунські рятувальники шукають українця, який вже декілька днів блукає у горах

Румунська рятувальна служба веде пошук 40-річного громадянина України, який загубився в горах Мармароси.

8 хв. ago

Президент Чехії оригінально привітав громадян з Великоднем

Президент Чехії Петр Павел оригінально привітав громадян із Великоднем 2025 року, опублікувавши відео з кабіни…

17 хв. ago

У Києві з 22 до 27 квітня частково обмежуватимуть рух транспорту ділянкою Берестейського проспекту

Із 22 до 27 квітня частково обмежуватимуть рух транспорту ділянкою Берестейського проспекту.

27 хв. ago

У Києві на Хрещатику триває поточний ремонт. Із 21 до 26 квітня тимчасово обмежуватимуть рух транспорту

На вулиці Хрещатик із настанням сприятливих погодних умов розпочався поточний ремонт вулично-дорожньої мережі. Дорожники оновлюють…

29 хв. ago

У Кам’янському на Дніпропетровщині сталася стрілянина

У неділю, 20 квітня, в одному з дворів на лівобережжі Кам’янського сталася стрілянина.

29 хв. ago