Очільник МЗС Андрій Сибіга заявив, що «це надзвичайно складний процес».
Андрій Сибіга
Україна розпочала формувати національну команду, яка розроблятиме алгоритм контролю можливого 30-денного перемир’я з Росією.
Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга під час спільної пресконференції з федеральною міністеркою європейських та міжнародних справ Австрії Беате Майнль-Райзінгер.
Очільник МЗС розповів, що одразу після повернення з Саудівської Аравії українська делегація доповіла президенту Володимиру Зеленському про результати зустрічі з американською стороною.
“Ми вже зараз фактично розпочали формування національної команди, яка розроблятиме відповідні алгоритми дій для належного контролю можливого перемир’я. Це надзвичайно складний процес”, – сказав він.
Він зауважив, що Україна має негативний досвід у рамках Мінського процесу, коли росія 25 разів порушила режим тиші. Тож, за словами міністра, важливо бути готовим до можливих провокацій з боку РФ.
«Тому зараз буде все спрямовано на те, щоб українська сторона була готова з відповідними командами, з відповідними напрацюваннями, модальностями. Маю на увазі, у тому числі майбутнього бачення щодо домовленості чи плану дій для досягнення справедливого сталого миру для України. І, безумовно, параметрів та обсягу пакета безпекових гарантій для України», — додав Сибіга.
Водночас він підкреслив, що наразі «світ очікує чіткого підтвердження» від Росії на згоду про 30-денне перемир’я, оскільки це «тест на готовність до миру».
«Ми зараз бачимо з тих сигналів, які лунають з тієї сторони (рф, — Прим. Ред.), що відбуваються знову ж таки певні маніпуляції, і ми бачимо, що саме Росія зацікавлена у продовженні цієї агресії, у продовженні війни. Україна сказала чітке «так» перемир’ю, і ми підтримали американську сторону в цьому питанні», — наголосив міністр.
11 березня делегації України та США провели перемовини у Саудівській Аравії. За підсумками спільної заяви, Україна погодилася прийняти пропозицію США щодо 30-денного режиму припинення вогню. Крім того, США відновлять безпекову допомогу Україні та негайно скасують паузу в обміні розвідданими. Крім того, 30-денний режим припинення вогню можуть продовжити за згодою сторін.
13 березня очільник Кремля Путін заявив, що Росія згодна з пропозицією припинити бойові дії в Україні, і висунув низку умов Україні. У РНБО зазначили, що заява путіна про «нюанси» – типова поведінка росії у міжнародній політиці.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.