У Білому домі не очікують оголошень щодо дозволу на удари України по території Росії, навіть на тлі майбутньої зустрічі лідерів США та Великої Британії у Вашингтоні.
John Kirby, national security council coordinator, speaks during a news conference in the James S. Brady Press Briefing Room at the White House in Washington, D.C., US, on Tuesday, Aug. 2, 2022. US House Speaker Nancy Pelosi became the highest-ranking American politician to visit Taiwan in 25 years, prompting China to announce missile tests and military drills encircling the island that set the stage for some of its most provocative actions in decades. Photographer: Al Drago/Bloomberg via Getty Images
Про це заявив представник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі, повідомляє кореспондент “Голосу Америки” Джефф Селдин.
За словами Кірбі, політика США щодо заборони використання Україною американської зброї дальнього радіуса дії проти Росії залишається незмінною.
“Наша політика не зміниться”, – підкреслив він.
Кірбі також зазначив, що не варто очікувати змін у цій позиції навіть після зустрічі лідерів США та Великої Британії.
“Я не можу коментувати позицію британців чи французів”, – додав він.
Нагадаємо, що Україна тривалий час отримує далекобійні ракети від Британії, США та Франції, проте їхнє використання для ударів по території Росії залишається обмеженим. За словами Кірбі, США продовжують закриті переговори з Україною з цього приводу.
Президент Зеленський закликав зняти обмеження на удари вглиб РФ для атак на російські аеродроми, але західні партнери поки не погоджуються. Через це Україна не може знищувати носії керованих авіабомб, які атакують мирні міста.
Голова Пентагону 6 вересня зазначав, що далекобійної зброї українцям не дають, бо вони вже мають своє озброєння.
Президент США Джо Байден сьогодні, 13 вересня, зустрівся з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Перед зустріччю повідомлялося, що сторони мають обговорити дозвіл для ЗСУ на удари вглиб Росії. Політтехнолог Олег Постернак зазначає, що США, Британія та інші країни Заходу на 90% згодні надати Україні далекобійну зброю, але можуть не оголосити про це публічно.
Конституційний суд Литви визнав положення Цивільного кодексу, які передбачають партнерство лише між чоловіком і жінкою,…
У Туреччині завершили першу фазу освоєння газового родовища Сакар’я в Чорному морі. Щоденний видобуток газу…
Віцепрезидент США Джей Ді Венс наступного тижня відвідає Індію з чотириденним візитом та зустрінеться з…
Російські війська вперше були зафіксовані з оновленою реактивною системою залпового вогню M-1991 калібру 240 мм…
Росіяни вперше за останні кілька років хочуть провести у столиці США Вашингтоні ходу «Безсмертного полку»,…
Другий вікенд Coachella 2025 пройшов з 18 по 20 квітня в Індіо, Каліфорнія, і подарував…