Про це заявив глава Пентагону Ллойд Остін під час пресконференції за підсумками «Рамштайну» у п’ятницю, 6 вересня.
Остін зауважив, що варто сконцентруватись на тому, щоб допомогти Україні бути успішною, щоб вона захистила свою територію.
«Жодна зброя сама по собі не вирішить хід війни. Ми це говорили про танки та про іншу зброю. Ми кожного разу говоримо, що не можна покладатися на одну річ. Ми будемо робити все можливе, щоб допомогти Україні досягти успіху та створити правильну динаміку на полі бою», – сказав Остін.
Що ж стосується дозволу щодо використання ATACMS для глибоких ударів по території Росії, то Остін вважає, що Україна має власну зброю для цього.
«Україна вже має значні власні можливості атакувати цілі, які виходять за можливості ATACMS чи Storm Shadow. Росіяни перенесли свої літаки, які використовують для КАБів, за межі радіуса дії ATACMS. Ми зосереджуємось на тому, щоб допомогти їм бути більш ефективними в захисті своєї території», – пояснив Остін.
Захід обмежує удари вглиб РФ Україні
Партнери обмежують Україну у використанні переданої зброї для ударів по Росії. США дозволили атаки лише поблизу кордону, заборонивши удари по аеродромах з ворожою авіацією.
Зокрема Німеччина не змінила свою позицію щодо завдавання дальніх ударів вглиб території РФ наданим Києву озброєнням. Натомість країна продовжить підтримувати Україну іншими видами озброєння.
Окрім того, важка ситуація і з застосуванням Storm Shadow. Попри багаторівневі переговори, уряд Британії залишився при своїй позиції: ракети Storm Shadow не можна використовувати для уражень по Курській області.
Західні ЗМІ зазначають, що Зеленський матиме останній шанс переконати Байдена дозволити удари вглиб РФ далекобійною зброєю на полях щорічної сесії Генеральної Асамблеї ООН, яка відкриється 10 вересня. Перед тим, як покинути пост президента США, Джо Байден проведе зустріч з президентом України Володимиром Зеленським.