Зараз, щоб забронювати співробітника, потрібно подавати заяви в паперовому вигляді, збирати підписи та тижнями чекати на результат. Дія це змінить. Процес буде швидким, прозорим і без людського фактору, а результат — за годину
За його словами, увесь процес займатиме годину. На першому етапі забронювати своїх співробітників онлайн зможуть критично важливі підприємства та компанії, які працюють на потреби Сил оборони. Водночас, якщо бізнес має право на бронювання, керівник через портал Дія подасть списки працівників та засвідчить електронним підписом заяву.
А далі, за словами міністра, керівник отримає відповідь про бронювання у Дії. А у людини, яку забронювали, оновиться інформація у застосунку “Резерв +”.
Якщо ж у бронюванні відмовили, люди також отримають цю відповідь через Дію.
Бронювання від мобілізації: усі деталі
Нагадаємо, працівники критично важливих підприємств й органів державної влади можуть бути заброньовані від мобілізації. Зараз це регулюється постановою Кабміну від 27.01.2023 року № 76. Однак Верховна Рада ухвалила закон про нові порядки військової служби, мобілізації та військового обліку.
Кабмін протягом місяця з дня публікації закону (з 17 квітня) повинен визначитися з новим порядком бронювання. Зараз уряд працює над розробкою відповідних актів.
Раніше повідомляли, що в Україні розширили можливості бронювання військовозобов’язаних працівників оборонно-промислового комплексу від мобілізації. Згідно з наказом Мінстратегпрому, який набув чинності 17 травня, зміни стосуються тих критеріїв, які дають підставу для бронювання від 50% працівників, незалежно від військово-облікової спеціальності.
Крім того, 14 травня Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних від мобілізації. Відповідно до цих змін спрощується бронювання працівників підприємств паливно-енергетичного комплексу, яких залучають до відновлення об’єктів критичної інфраструктури, та їх підрядних організацій.
Нагадаємо, 10 травня Кабінет Міністрів також вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану. Згідно з документом, погодження списків військовозобов’язаних для бронювання передається від Генерального штабу Збройних сил України до Міністерства оборони.