У застосунку "Дія" запрацює функція економічного бронювання працівників.

Kyiv Media
Фото: «Дія»/Facebook.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Зараз, щоб забронювати співробітника, потрібно подавати заяви в паперовому вигляді, збирати підписи та тижнями чекати на результат. Дія це змінить. Процес буде швидким, прозорим і без людського фактору, а результат — за годину

За його словами, увесь процес займатиме годину. На першому етапі забронювати своїх співробітників онлайн зможуть критично важливі підприємства та компанії, які працюють на потреби Сил оборони. Водночас, якщо бізнес має право на бронювання, керівник через портал Дія подасть списки працівників та засвідчить електронним підписом заяву.

Далі Дія автоматично перевірить по реєстрах, чи справді людина працевлаштована офіційно і чи є про неї дані в Оберегу. Якщо все ок, працівника заброньовано. Весь процес триватиме годину.

А далі, за словами міністра, керівник отримає відповідь про бронювання у Дії. А у людини, яку забронювали, оновиться інформація у застосунку “Резерв +”.

Якщо ж у бронюванні відмовили, люди також отримають цю відповідь через Дію.

Бронювання від мобілізації: усі деталі

Нагадаємо, працівники критично важливих підприємств й органів державної влади можуть бути заброньовані від мобілізації. Зараз це регулюється постановою Кабміну від 27.01.2023 року № 76. Однак Верховна Рада ухвалила закон про нові порядки військової служби, мобілізації та військового обліку.

Кабмін протягом місяця з дня публікації закону (з 17 квітня) повинен визначитися з новим порядком бронювання. Зараз уряд працює над розробкою відповідних актів.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин