Спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі відреагував на вчорашнє рішення Ради ЄС призупинити дію частини угоди між ЄС і Грузією про спрощений візовий режим.
Він заявив, що звинувачення Брюсселю в знищенні демократії, безумовно, є «фальшивими та лицемірними».
Як аргумент Папуашвілі наводить те, що раніше ЄС нібито не помічав порушень з боку попередників нинішньої провладної партії «Грузинської мрії», за часів якої спростили видачу дипломатичних віз для грузинських посадовців.
Він згадує, що в той час у Грузії не розслідували вбивства, зокрема, експолітика, державного діяча Зураба Вазагашвілі. Спікер каже про те, що саме тоді уряд також встановив тотальний контроль над бізнесом у країні.
За його словами, йдеться і про фальсифікацію на президентських і парламентських виборах 2008 року, систему катувань увʼязнених у вʼязниці, «якої Брюссель не помітив і яку пізніше Страсбурзький суд назвав систематичними тортурами».
Рішення ЄС також прокоментував міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто.
«Угорщина не призупинить існуючу угоду з Грузією про безвізові поїздки для власників службових та дипломатичних паспортів. Ми вважаємо, що рішення про майбутнє країни має ухвалюватися не в Брюсселі, а в Грузії, і грузини ухвалили чітке рішення, незалежно від того, подобається це Брюсселю чи ні», — сказав він.
Нагадаємо, Рада Європейського Союзу призупинила дію частини угоди між ЄС і Грузією про спрощений візовий режим. Тепер грузинським дипломатам і посадовцям доведеться звертатися за візою.
Рішення Ради ЄС — це реакція на ухвалений торік «Закон про іноагентів» і пакет законів про «сімейні цінності та захист неповнолітніх». Брюссель вважає, що це законодавство підриває фундаментальні права грузинського народу: свободу на вираження поглядів, право на приватне життя, право брати участь у громадських справах, а також посилює стигматизацію і дискримінацію.
Крім того, скасування безвізу — це відповідь на «жорстокі репресії з боку грузинської влади проти мирних протестувальників, політиків і незалежних медіа», які почалися після того, як уряд Грузії 28 листопада 2024 року оголосив, що не розпочне переговори з ЄС до 2028 року.
Нагадаємо, премʼєр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що країна відмовляється від переговорів про вступ до Європейського Союзу до 2028 року. Це викликало акції протесту у великих грузинських містах, зокрема Тбілісі.
Курс на євроінтеграцію закріплений у Конституції Грузії, а членство в Євросоюзі підтримує, за різними опитуваннями, близько 80% населення.
Заяві Кобахідзе передувало ухвалення владою Грузії низки законопроєктів, які в ЄС і США розцінили як відхід від демократії, заявивши про перегляд відносин з офіційним Тбілісі.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.