Про це повідомила пресслужба Ради Європейського Союзу.

«Фундаментальні права та демократичні цінності є основними принципами інтеграції в ЄС. Посадовці, що представляють країну, яка зневажає ці цінності, не повинні вигравати від легшого доступу до ЄС», — заявив міністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі Томаш Семоняк.

Також представники Грузії не матимуть переваг у вигляді скороченого часу подачі документів, нижчої плати за візу та можливості подавати меншу кількість документів для підтвердження.

Рішення Ради ЄС — це реакція на ухвалений торік «Закон про іноагентів» і пакет законів про «сімейні цінності та захист неповнолітніх». Брюссель вважає, що це законодавство підриває фундаментальні права грузинського народу: свободу на вираження поглядів, право на приватне життя, право брати участь у громадських справах, а також посилює стигматизацію і дискримінацію.

Крім того, скасування безвізу — це відповідь на «жорстокі репресії з боку грузинської влади проти мирних протестувальників, політиків і незалежних медіа», які почалися після того, як уряд Грузії 28 листопада 2024 року оголосив, що не розпочне переговори з ЄС до 2028 року.

Нагадаємо, премʼєр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що країна відмовляється від переговорів про вступ до Європейського Союзу до 2028 року. Це викликало акції протесту у великих грузинських містах, зокрема Тбілісі.

Курс на євроінтеграцію закріплений у Конституції Грузії, а членство в Євросоюзі підтримує, за різними опитуваннями, близько 80% населення.

Заяві Кобахідзе передувало ухвалення владою Грузії низки законопроєктів, які в ЄС і США розцінили як відхід від демократії, заявивши про перегляд відносин з офіційним Тбілісі.