Голосування за перейменування закінчилося ще на початку травня.
У Київській міській раді прийшли до висновку, що перейменування вулиць, станцій метрополітену та демонтажем пам’ятників у столиці повинно проходити за фахових дискусій і згідно з чинним законодавством. Тому наразі процес з перейменувань – на паузі, повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник у прямому ефірі телемарафону.
“Можна сказати, що і на паузі, враховуючи те, що потрібно достатньо ретельно підходити до перейменування й до станцій метрополітену, й вулиць, площ, а також до зняття тих чи інших пам‘ятників. Для того, щоб зробити все правильно із наукової точки зору і відповідно до законодавства, яким визначаються процедури перейменування”, – пояснив Поворозник.
Він нагадав, що на останньому засіданні Київради було прийнято ряд рішень з перейменувань вулиць, які пройшли відповідну процедуру.
“Все решта потихеньку, сесія за сесією Київською міською радою будуть ці перейменування робитися”, – зауважив Поворозник.
Також він додав, що, на його думку, Україна має достатньо своїх героїв, які достойні й мають право на те, аби їхні імена буди увіковічені у назвах вулиць, площ й скверах Києва.
Нагадаємо, одразу після голосування за перейменування станцій метро, в якому взяли участь 170 тисяч людей, секретар Київради Бондаренко заявив, що Київрада не може ігнорувати це волевиявлення. Однак проголосовано його так і не було.
На думку громадськості, станція “Берестейська” має носити назву “Бучанська”; станція “Площа Льва Толстого” повинна бути перейменована на честь “Василя Стуса”; “Героїв Дніпра” має стати “Героїв України”; “Мінська” – “Варшавською”, а “Дружби народів” – “Ботанічною”.
Після голосування в соцмережах почалися обговорення процесу. Люди критикують як конкретні назви (“Бучанська” як надто травматична), так і сам принцип перейменування — мовляв, він не має нічого спільного з географічною відповідністю місцям знаходження станцій і призведе до плутанини.
Також критикують систему голосування, за якою віддати свій голос могли в тому числі люди не з Києва; дехто взагалі піддає сумніву достовірність і заявляє про фальсифікації.
Фото: Фейсбук
The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…
Фільм «The Accountant 2» — це американський екшн-трилер, який є продовженням стрічки «The Accountant» (2016).…
«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…
25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…
24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…
У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…