Столиця починає новий 2020-2021 навчальний рік у звичайному для школярів форматі, але в нових умовах.
Group of children with face mask back at school after covid-19 quarantine and lockdown, learning.
Про це повідомив в.о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський під час перевірки спеціалізованої школи №47 разом із директоркою Департаменту освіти та науки міста Києва Оленою Фіданян.
За його словами, розроблені нові правила відвідування шкіл та алгоритм дій у разі виявлення хворої дитини. Так, столичні школи будуть працювати у нових реаліях. Кожний ранок починатиметься з вимірювання температури учням та працівникам і продовжуватиметься 5-ти хвилинками здоров’я.
Також Мондриївський зауважив, що змінено графіки приходу дітей до школи, відкрито додаткові входи, розроблені напрямки руху учнів та збільшено час на перерви між уроками.
Наразі Київ першим розробив та затвердив Регламент освітнього процесу та виділив 33,3 мільйонів гривень на усі необхідні дезінфікуючі засоби для безпеки учнів та працівників.
«Ми обов’язково повернемось до звичайного життя, без карантинних обмежень. Зараз розпочинаємо навчальний рік у зрозумілому для суспільства режимі навчання, але ми готові до будь-яких змін в епідемічній ситуації міста. Безпека дітей найголовніше», – розповів Валентин Мондриївський.
Також він, що розроблено декілька сценаріїв організації освітнього процесу у закладах освіти столиці, до яких готується місто. У тому числі розглядається і застосування змішаної форми навчання – очної та дистанційної. Кожний заклад освіти в умовах карантинних обмежень має обрати свою модель навчання та бути готовим до викликів пандемії.
Заступник також зазначив, що школи будуть постійно перевіряти на дотримання карантинних вимог. Наразі вже створені спеціальні групи з працівників державних санітарних лікарів та Держсанслужби.
Директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург також повідомила, що кожен учень має проходити профілактичний медичний огляд не рідше одного разу на рік. Це передбачено наказом МОЗ України від 16.07.2010 № 682 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних класів».
Вона зазначила, що «першачки» мають відвідати лікаря, з яким підписано декларацію, напередодні початку навчального року, а учням 2-11 класів Міністерство охорони здоров’я рекомендує проходити медогляд близько до дати дня народження, або разом із лікарем обрати інший зручний час.
Директорка Департаменту охорони здоров’я розповіла, що для більшості дітей огляд починається і закінчується у лікаря педіатра чи сімейного лікаря, з яким укладена декларація. Він включає антропометричні вимірювання, перевірку гостроти зору, проведення проби Руф’є (спеціальний тест що визначає витривалість серцево-судинної системи дітей при фізичних навантаженнях) та безпосередній огляд. Проте у разі необхідності лікар призначить додаткові лабораторні, інструментальні обстеження або рекомендує консультацію вузького спеціаліста.
За результатами обов’язкового медичного-профілактичного огляду лікарем педіатром лікувально-профілактичного закладу за місцем спостереження учня видається батькам або іншим законним представникам «Довідка учня загальноосвітнього закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду, форма № 086-1/O». Ця довідка – висновок про стан здоров’я дитини, діагноз, група із фізкультури, проведені щеплення.
Валентина Гінзбург наполегливо радить батькам не ставитися до медогляду як до формальності та підготуватися до візиту в медзаклад: продумати запитання, які хочете поставити лікарю, обов’язково повідомити йому про особливості дитини, зміни в стані її здоров’я, якщо такі відбулися з моменту останнього відвідування.
Нагадаємо, МОЗ оновив правила навчання в школах під час карантину.
Фото: unsplash
З понад 60 тисяч зниклих близько 10 тисяч осіб мають підтверджений статус полонених. Частину з…
До позапланового моніторингу потрапила зокрема Київська міська лікарня №18.
Пєсков також стверджує, що російський диктатор «неодноразово говорив про готовність до переговорів з українською стороною».
Диктатор РФ повторив наратив роспропаганди, виправдовуючи удар російської армії.
Як зазначає Time, Папа Римський Франциск був новатором у тому, що виявляв готовність вислуховувати різні погляди щодо суперечливих…
Якщо до 5 червня не буде ухвалене нове рішення ЄС, "за замовчуванням" відновиться дія положень…