Ніхто не розуміє, що мають робити 10-тисячні міжнародні сили, розташовані на заході країни за 400 км від лінії фронту. При цьому начальник штабу оборони Британії адмірал Тоні Радакін відкинув цю критику, назвавши її "нісенітницею".
зеленський стармер макрон LONDON, ENGLAND - MARCH 2: (L-R) Ukraine's President Volodymyr Zelensky, Britain's Prime Minister Keir Starmer and France's President Emmanuel Macron hold a meeting during a summit at Lancaster House on March 2, 2025 in London, England. Following this week's meetings between Keir Starmer, Emmanuel Macron, and US President Donald Trump, a meeting convenes in London with European leaders to discuss future peace in Ukraine. (Photo by Justin Tallis - WPA Pool/Getty Images)
Так звана коаліція охочих, до якої увійшли країни, готові відправити миротворців в Україну, насправді є політичним театром, і не має реальної користі. Про це йдеться у статті британської The Telegraph.
“Нема визначеної військової кінцевої мети або військово-стратегічного планування. Це все політичний театр. Британський прем’єр Кір Стармер забіг наперед розмовами про “чоботи на землі”, перш ніж він зрозумів, про що говорить, тому зараз ми чуємо менше про це, а більше про реактивні літаки та судна, які легше використовувати і які не потребують базування в Україні”, – заявив співрозмовник видання, пов’язаний із британським військом.
Також джерело, пов’язане з британським Міноборони, описало поточні переговори “коаліції охочих” як такі, що перебувають на ранній стадії. За його словами, зараз ці 30 країн “пізнають одна одну”.
“Це політика. У цьому немає ніякого військового сенсу”, – сказало інше військове джерело.
За його словами, ані росіяни, ані американці не підтримують створення “коаліції охочих”. При цьому переговори в самій коаліції ускладнюються тим, що “ніхто не знає, в чому полягає місія”.
“В Україні та навколо неї близько 700 тисяч росіян і понад мільйон українців під рушницею. Що мають робити 10-тисячні міжнародні сили, розташовані на заході країни за 400 км від лінії фронту? Вони навіть не зможуть захистити самих себе. Яка місія? Яка її легітимність? Які правила бойових дій? Як ними керують, забезпечують і розміщують? Як довго вони будуть там і навіщо? Ніхто не знає”, – каже співрозмовник видання.
Втім начальник штабу оборони Британії адмірал Тоні Радакін відкинув цю критику, назвавши її “нісенітницею”. За його словами, дискусії щодо розміщення миротворців в Україні були “серйозними”, а ті, хто кажуть протилежне, просто “не в курсі”.
Як повідомлялося, понад 30 країн можуть бути залучені до західної “коаліції охочих” із підтримки миру в Україні.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.