Заяву Даунінг-стріт цитує інформагенція Reuters.
Велика Британія та Франція очолили міжнародні зусилля, щоб запропонувати миротворчий план для України після того, як президент США Дональд Трамп почав переговори щодо досягнення мирної угоди з Росією.
Очікується, що понад 30 країн будуть залучені до так званої “коаліції охочих” для підтримки України, повідомив журналістам речник Стармера.
“Можливості внеску будуть різними, але це будуть значні сили зі значною кількістю країн, які нададуть війська”, – сказав він.
Відповідаючи на запитання, чи буде миротворчим військам дозволено відкривати вогонь у відповідь, якщо вони потрапили під удар, речник сказав, що наразі відбуваються наради щодо військового планування для уточнення деталей.
У суботу Кір Стармер провів онлайн-зустріч із лідерами Європи та інших країн, щоб заручитися підтримкою коаліції перед тим, як військові планувальники зустрінуться у Британії в четвер, щоб обговорити, як можна гарантувати перемир’я.
Росія неодноразово відкидала ідею розміщення в Україні військових з країн, що входять до військового альянсу НАТО. Однак напередодні уряд заявив, що Британія може надіслати 10 тисяч військовослужбовців для місії стримування.
Реагуючи на коментарі росіян про те, що Москва не прийме європейських миротворців в Україні, речник Стармера сказав: “Варто пам’ятати, що Росія не запитувала Україну, коли торік відправляла північнокорейські війська на лінію фронту”.
Нагадаємо, що Стармер і Макрон ведуть переговори з 37 країнами про створення “коаліції охочих” відправити миротворців та розробляють план безпекових гарантій для України.