Забудовникам потрібно більше 50 років, щоб забудувати 20% столичних промзон.
Про це йдеться у розрахунках компанії M4U, передає Економічна правда.
У 2020 році забудовники та посередники на первинному ринку нерухомості Києва продали близько 40,5 тисячі квартир.
Ці дані отримали завдяки прогностичній моделі дослідників M4U, точність якої оцінюється у 80%. За даними партнерів M4U, прогноз збігається з офіційними даними доволі точно.
Офіційна інформація про кількість проданих квартир та ємність ринку відсутня, адже продаж квартир та їх реєстрація є розірваними в часі подіями: багато інвесторів інвестують у житло на етапі будівництва, а право власності отримують після введення будинку в експлуатацію.
У M4U стверджують, що торік забудовники в Києві виручили за продані квартири 75 мільярдів гривень. Відтак, середня вартість нової квартири в столиці становить 1,85 мійльйона гривень або 68,6 тисячі доларів за середньорічним курсом.
Йдеться зокрема про ті ділянки промислових зон, щодо яких вже розроблені детальні плани територій, і в яких передбачена майбутня житлова забудова. Це ті ділянки, які рано чи пізно, але точно будуть забудовані житловими будинками.
За розрахунками, забудовники можуть отримати 4 трильйонів гривень доходу в разі викупу інвесторами 100% квартир на початковій стадії реалізації проектів.
Також розробники наголошують, що отримана цифра – це розрахунок на основі поточних цін. Висхідні дані постійно змінюються з подорожчанням житла та зростанням ринку.
“Ми не намагалися досягти 100-відсоткової точності. Це не комерційна інформація, яку девелопер може покласти в основу бізнес-плану. Цей сервіс розрахований привернути увагу на обсяг і потенціал ринку”, – заявив директор компанії M4U Володимир Даниленко.
Цікаво, що для розрахунку ємності ринку дослідники взяли показник попиту на квартири за 2020 рік.
Фото: фейсбук
Стримінговий гігант Netflix випустив п’ятий і фінальний сезон популярного психологічного трилера «Ти» (You). Прем’єра відбулася…
В українській армії зараз близько 800 або 600 тис. добровольців, кожен випадок мобілізації перевіряється окремо…
Хлопця на ТОТ росіяни намагалися мобілізувати, але його вдалося евакуювати на підконтрольну Україні територію.
Ліхтенштейн виділив 8 млн швейцарських франків на підтримку швидкого відновлення й 800 тис. — на…
Рютте також підкреслить, що примусове прийняття угоди, вигідної для Москви, не лише підриває суверенітет України,…
Путін без розбору вбиває все більше українських цивільних, вбив і поранив 100 людей у Києві,…