Categories: Без рубрики

У Києві на ВДНГ планують створити музей радянської монументальної пропаганди

Національний комплекс «Експоцентр України» оголосив конкурс на дослідження історії та концепції ВДНГ як радянського ідеологічного простору. Ця робота стане основою для створення Музею монументальної пропаганди на території ВДНГ.

У Києві на території національного комплексу «Експоцентр України» планують створити Музей монументальної пропаганди.

Про це повідомляється на сайті ВДНГ.

Ідея створення такого музею виникла ще у 2016 році, проте сьогодні вона є особливо актуальною. З 2014 року в Україні триває декомунізація, а з 2022 року активно розгортається процес деколонізації. Водночас ще у 2008 році 19 об’єктів «Експоцентру» внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток як комплексну пам’ятку архітектури та містобудування місцевого значення. А у 2021 році Кабінет Міністрів змінив її статус на національний.

“Дослідження радянської історії ВДНГ та створення Музею монументальної пропаганди допоможе поєднати охоронну спадщину з її переосмисленням. Адже радянська історія комплексу закладена в його архітектурі: павільйони, споруди та символіка вже є частиною майбутньої експозиції. Ці пам’ятки не зазнали змін в радянський період — вони від початку створювалися саме такими. Саме тому ВДНГ є логічним місцем для музею”, — зазначають ініціатори.

Зараз «Експоцентр» оголосив конкурс на дослідження історії та концепції ВДНГ як радянського ідеологічного простору. До участі запрошують експертів із досвідом роботи з культурною спадщиною, а також дослідників, які вже втілювали візуальні й аналітичні проєкти, присвячені культурі та мистецтву СРСР.

ВДНГ відкрили 1958 року для показу досягнень радянської економіки, науки й культури, а його архітектурний ансамбль виконаний у стилі сталінського ампіру та містить багато монументальних будівель, фонтанів і просторих алей.

Він займає приблизно 287 га території та нараховує понад 150 будівель і споруд, 19 із яких мають статус історико-культурних пам’яток України.

У різні часи ВДНГ відвідували такі постаті, як президент Франції Шарль Де Голль, югославський диктатор Йосип Броз Тіто, прем’єр-міністерка Великої Британії Маргарет Тетчер та інші.

Recent Posts

Віллем Дефо співає українську народну пісню. 24 квітня у прокат виходить американське пригодницьке фентезі “Очі. Легенда Карпат”

The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…

6 години ago

Страх і напруга, що лоскочуть нерви. 24 квітня у прокат виходить горог «Until Dawn: До світанку»

«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…

6 години ago

До роковин Чорнобильської трагедії у Києві пройдуть міжнародний форум та мистецька виставка

25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…

6 години ago

У Києві відкриють виставку відтворених писанок зі зруйнованого маріупольського музею

24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…

6 години ago

Макрон розглядає можливість розпуску парламенту та дострокових виборів восени — Bloomberg

У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…

6 години ago