Рішення щодо демонтажу пам'ятників вже прийняла робоча група Київської міської ради з питань декомунізації.
Про це в етері КИЇВ24 розповіла депутатка Київради від фракції “Європейська Солідарність” Людмила Ковалевська.
Якщо пам’ятник не має охоронного статусу, ми його просто демонтуємо нашими міськими службами. Якщо пам’ятник має статус, то його (статус — ред.) треба зняти. Якщо це міський статус, пам’ятник місцевого значення, то його знімає наш Департамент охорони культурної спадщини. Якщо це пам’ятник національного значення, то має Міністерство культури зняти охоронний статус.
Ковалевська пояснює, що потім вони переміщують об’єкт, демонтажем займаються комунальники, а також балансоутримувачі. Якщо це якісь громадські монументи, то залучають підрядні організації.
Представник Київблагоустрою Михайло Бережной заявив, що головна складність — це використання дуже якісних матеріалів при будівництві цих об’єктів у свій час.
Будувались вони навіки, так би мовити. Тобто, у зв’язку з цим, демонтажні роботи затягуються. І потребують залучення більшої техніки й певних гідромолотів.
Наразі столиця позбувається колоніальної спадщини. Міжвідомча робоча група з декомунізації вже ухвалила рішення демонтувати пам’ятники Булгакову, Ахматовій та Глінці. Тепер рішення за депутатами Київради.
Фонд Іннопрактика Катєріни Тіхонової, дочки російського диктатора Владіміра Путіна, відкриє технохаб для російських IT-компаній у столиці Індії Нью-Делі.
Прем'єр-міністр Канади Марк Карні заявив, що Китай є однією з найбільших загроз для безпеки країни…
Керівник апарату міністра оборони США Піта Гегсета Джо Каспер найближчими днями залишить свою посаду на…
Іран подав позов до Міжнародного суду ООН проти України, а також Канади, Швеції та Великої…
Ставка Кремля на парламентських виборах у Молдові полягає в тому, щоб замінити керівництво країни людьми,…
У Києві 18 квітня поліція затримала двох 17-річних хлопців, які побили військовослужбовця в Гідропарку.