Про це в етері КИЇВ24 розповіла депутатка Київради від фракції “Європейська Солідарність” Людмила Ковалевська.

Якщо пам’ятник не має охоронного статусу, ми його просто демонтуємо нашими міськими службами. Якщо пам’ятник має статус, то його (статус — ред.) треба зняти. Якщо це міський статус, пам’ятник місцевого значення, то його знімає наш Департамент охорони культурної спадщини. Якщо це пам’ятник національного значення, то має Міністерство культури зняти охоронний статус.

Ковалевська пояснює, що потім вони переміщують об’єкт, демонтажем займаються комунальники, а також балансоутримувачі. Якщо це якісь громадські монументи, то залучають підрядні організації.

З якими складнощами можуть стикатися комунальники

Представник Київблагоустрою Михайло Бережной заявив, що головна складність — це використання дуже якісних матеріалів при будівництві цих об’єктів у свій час.

Будувались вони навіки, так би мовити. Тобто, у зв’язку з цим, демонтажні роботи затягуються. І потребують залучення більшої техніки й певних гідромолотів.

Наразі столиця позбувається колоніальної спадщини. Міжвідомча робоча група з декомунізації вже ухвалила рішення демонтувати пам’ятники Булгакову, Ахматовій та Глінці. Тепер рішення за депутатами Київради.