Львівська обласна військова адміністрація вже вжила низку заходів для реалізації заборони використання месенджера Телеграм на службових пристроях.
The icon for the Telegram messenger application arranged in Hong Kong, China, on Monday, Aug. 26, 2024. Toncoin, a digital asset from a blockchain project linked to Telegram Messenger LLP, has lost about $2.7 billion in market value, reflecting the uncertainty sparked by the detention of the messaging app's co-founder. Photographer: Lam Yik/Bloomberg via Getty Images
Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.
«Ми повністю підтримуємо це рішення, оскільки безпека інформаційних систем і даних є пріоритетом для нашої країни, особливо в умовах війни. Обмеження використання Телеграму дозволить значно знизити ризики кіберзагроз з боку ворога.», – зазначив начальник управління з питань цифрового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Максим Столярчук.
Зокрема, в ОВА уже провели адміністративні дії для обмеження встановлення та використання месенджера на службових комп’ютерах, а також заборонили обмін службовою інформацією через цей месенджер.
Усі пристрої перевірили на наявність встановленого додатку, а з працівниками провели роз’яснювальну роботу. У межах технічних заходів у локальній мережі адміністрації реалізували обмеження для встановлення та використання як клієнтської версії, так і вебверсії Телеграм.
Водночас заборона не поширюється на офіційні канали державних органів у Телеграмі, що дозволяє продовжувати ефективну комунікацію з громадськістю.
Нагадаємо, що в Україні довгий час йдуть дискусії щодо обмеження Телеграму. Українська влада наголошує, що головна проблема полягає в анонімному поширенні інформації у месенджері.
20 вересня 2024 року Рада національної безпеки й оборони прийняла рішення про обмеження використання телеграму в органах державної влади, військових формуваннях та на об’єктах критичної інфраструктури. Також голова комітету ВРУ з питань свободи слова Ярослав Юрчишин зазначив, що у випадку публікацій російської пропаганди в телеграм-каналах їхніх власників чекає деанонімізація.
Вже 7 жовтня 2024 року за рекомендацією Ради національної безпеки й оборони України для Верховної Ради обмежили використання телеграму. Рішення стосується саме працівників апарату ВР та не обмежує використання месенджера в особистих цілях.
За словами нардепа від «Голосу» та голови комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Ярослава Юрчишина, вже були приклади, коли сторонні особи отримували дані держпрацівників через Телеграм, яким користувалися на робочих пристроях. На його думку, цим розпорядженням вони мінімізують ризики.
Сьогодні, 11 жовтня, стало відомо, що за користування Телеграмом для службової комунікації в державних установах вживатимуть дисциплінарні стягнення.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.