Міни по периметру ЗАЕС, у буферній зоні між внутрішнім та зовнішнім огорожами об'єкта, які раніше були виявлені групою МАГАТЕ та були прибрані у листопаді 2023 року, тепер знову встановлені.
Про це йдеться на сайті МАГАТЕ.
У четвер, 18 січня експерти МАГАТЕ знову відвідали ЗАЕС. Їм надали доступ до шести основних диспетчерських пунктів. Також вони змогли дізнатися, скільки людей працює на станції, але не змогли поставити питання про їх кваліфікацію та досвід.
Раніше цього тижня експерти отримали доступ до реакторної зали енергоблока №6. Наразі вони домагаються доступу в інші реакторні зали, машинні зали та на дахи реакторів.
Такий доступ необхідний для моніторингу ядерної безпеки та дотримання п’яти конкретних принципів захисту ЗАЕС, заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.
Експерти МАГАТЕ також зустрілися зі співробітниками ЗАЕС, щоб обговорити технічне обслуговування станції. Працівники показали експертам план технічного обслуговування на 2024 рік, який включає важливі роботи щодо ядерної безпеки.
Цього року пріоритетом для ЗАЕС є технічне обслуговування систем безпеки та важливих заходів, які не проводились минулого року. Щорічний план технічного обслуговування включає системи безпеки, дизель-генератори, одиничні трансформатори та розподільчу станцію 750 кВ.
Водночас росіяни знову встановили міни у буферній зоні ЗАЕС між внутрішнім та зовнішнім огорожами об’єкта. Це закрита зона, недоступна для персоналу станції, що діє. Генеральний директор повторив, що наявність мін несумісна зі стандартами безпеки МАГАТЕ.
У липні 2023 року Росія перевела четвертий енергоблок ЗАЕС у стан «гарячий зупин». Це є грубим порушенням вимог експлуатації.
Також стало відомо, що на 4 енергоблоці ЗАЕС стався інцидент із витоком води з першого контуру в другий. Унаслідок виведення 4-го енергоблока окупованої ЗАЕС у «гарячий» стан в порушення умов ліцензії та вимог «Енергоатому» стався інцидент із витоком води з першого контуру реактора в другий. Радіологічного викиду в довкілля не було.
Восени міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що російські окупанти можуть створити умови, які призведуть до ядерного інциденту вже після звільнення ЗАЕС. За словами Галущенка, ситуація довкола окупованої АЕС є досить напруженою і становить потенційну загрозу для ядерної безпеки не тільки України, але і всього європейського континенту.
А вже 14 листопада на ЗАЕС стався частковий блекаут. Як відомо, відбулося знеструмлення на шостому енергоблоці ЗАЕС. Запустились дизель-генератори й системи безпеки, які працювали протягом 90 хвилин.
Крім цього, тимчасово окупована російськими військами Запорізька АЕС цілий день перебувала на межі чергового блекауту 26 листопада. В цей час станція отримувала зовнішнє живлення від єдиної доступної резервної лінії електропередачі.
The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…
Фільм «The Accountant 2» — це американський екшн-трилер, який є продовженням стрічки «The Accountant» (2016).…
«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…
25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…
24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…
У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…