Представник Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Ярно Хабіхт заявив, що повномасштабна війна матиме довготривалий вплив на фізичне й психічне здоров’я українців. За його словами, наслідки відчуватимуться не лише після завершення бойових дій, а й наступними поколіннями. Про це він сказав в інтерв’ю «Українській правді».
Ярно Хабіхт наголосив, що війна вже суттєво погіршила стан здоров’я населення України, пише УП.
«У мене немає хороших новин. Війна має жахливий вплив на здоров’я — і для деяких станів він триватиме понад одне покоління», — зазначив представник ВООЗ.
За його словами, нині 72% українців повідомляють про високий рівень стресу. Навіть після завершення війни психологічні наслідки не зникнуть одразу, а можуть передаватися наступним поколінням.
За оцінкою ВООЗ, 68% українців заявляють, що їхній стан здоров’я став гіршим, ніж до початку повномасштабного вторгнення.
Водночас 36% громадян відкладають лікування, а у прифронтових регіонах ситуація ще складніша. Наприклад, у Херсонській області цей показник сягає 43%.
У ВООЗ наголошують, що країні доведеться роками забезпечувати психологічну допомогу, фізичну реабілітацію та лікування людей із бойовими травмами, інсультами, хронічним болем та іншими наслідками війни.
Хабіхт зазначив, що Україні вдалося зберегти роботу системи охорони здоров’я навіть під час повномасштабної війни. За його словами, цьому сприяли реформи 2016–2017 років, створення НСЗУ та розвиток електронної системи охорони здоров’я.
Окремо він відзначив стійкість українських медиків, які продовжували працювати під обстрілами та забезпечували надання допомоги навіть у найважчих умовах.
Читайте також: В Україні вперше пацієнтам виписали ліки з медичного канабісу
Представник ВООЗ повідомив, що організація вже верифікувала майже 3 100 атак Росії на систему охорони здоров’я України. Йдеться про удари по лікарнях, лабораторіях, машинах швидкої допомоги, медичних складах та іншій інфраструктурі.
Близько 20% усіх атак були спрямовані проти медичного транспорту. Також із 2024 року почастішали так звані подвійні удари, коли після першого обстрілу російські війська повторно атакують місце, куди вже прибули рятувальники.
За словами Хабіхта, документування таких злочинів необхідне для майбутнього притягнення винних до відповідальності.
Читайте також: Шокуючі цифри: рівень стресу в українських дітей під час війни зріс до 37%, найбільше страждають підлітки
Спека може збільшити споживання електроенергії на 25%, однак головним ризиком для енергосистеми залишаються російські обстріли.…
У Києві з вечора 26 червня до ранку 29 червня діятимуть обмеження руху транспорту на…
Сили оборони Півдня заявили, що російські військові залишають займані рубежі після потужного вогневого ураження.
Росія викликала посла Румунії в Москві Крістіана Істрате до Міністерства закордонних справ. Румунського дипломата мають…
Без електроенергії залишилися окремі райони Києва та Броварів. У КМВА повідомили про технічні проблеми в…
Компанія Apple без попереднього повідомлення видалила з магазину App Store низку ключових застосунків екосистеми VK.