У звіті ABC йдеться, що масштаб розслідування витоків інформації виявився набагато ширшим, ніж передбачалося. Доповідь, опублікована після погроз Трампа вжити заходів проти політичних опонентів і ЗМІ через Мін'юст та ФБР, розкрила деталі роботи відомств.
FILE: Bloomberg Best Of U.S. President Donald Trump 2017 - 2020: U.S. President Donald Trump, left, shakes hands with Vladimir Putin, Russia's President, during a news conference in Helsinki, Finland, on Monday, July 16, 2018. Our editors select the best archive images looking back at Trumps 4 year term from 2017 - 2020. Photographer: Chris Ratcliffe/Bloomberg via Getty Images
Внутрішній наглядовий орган Міністерства юстиції США висловив занепокоєння з приводу розслідувань витоків інформації, проведених під час першої адміністрації Дональда Трампа, які стосувалися членів Конгресу та ЗМІ.
Про це повідомляє Reuters.
Розслідування стартувало після того, як у липні 2017 року газета Washington Post повідомила про зустріч між тодішнім послом РФ у США Сергієм Кісляком і радником кампанії Трампа Джеффом Сешнсом, щоб обговорити президентську кампанію Трампа в 2016 році.
У статті наводилися дані, нібито засновані на перехопленнях розвідки. Витоки секретної інформації тривали у 2017 і 2018 роках.
Генеральний інспектор Департаменту юстиції Майкл Горовіц ініціював розслідування після повідомлень про те, що прокурори в період першого терміну Трампа отримали ордери на доступ до записів комунікацій членів Конгресу і журналістів CNN, New York Times і Washington Post. Однак деталі розслідування стали відомі тільки після закінчення президентського терміну Трампа.
Серед фігурантів розслідування був Кеш Патель, згодом запропонований Трампом на посаду директора ФБР. Згідно з повідомленнями, його записи також піддавалися перевірці.
У звіті ABC йдеться, що масштаб розслідування витоків інформації виявився набагато ширшим, ніж передбачалося. Доповідь, опублікована після погроз Трампа вжити заходів проти політичних опонентів і ЗМІ через Мін’юст і ФБР, розкрила деталі роботи відомств.
Горовіц у своєму звіті зазначив, що перевірка записів співробітників Конгресу була збалансованою за партійною приналежністю: 21 перевірений співробітник був демократом, 20 — республіканцем, двоє обіймали позапартійні посади. Перевірки проводилися через доступ цих осіб до матеріалів, які могли стати джерелом витоків інформації.
Доповідь також вказала, що розслідування щодо членів Конгресу велися без активного контролю або повідомлення вищих керівників. При цьому відсутні докази тиску на прокурорів.
Після оприлюднення 2021 року інформації про розслідування витоків генеральний прокурор Меррік Гарленд провів зустрічі з представниками редакцій провідних ЗМІ та затвердив нову політику, яка забороняє отримувати ордери на доступ до записів журналістів для отримання інформації.
Президент Володимир Зеленський заявив, що готовий особисто зустрітися з диктатором Володимиром Путіним у Туреччині у…
Президент Франції Емманюель Макрон наголосив на важливості розміщення в Україні іноземних військ, зазначивши, що може…
У готелі при ВНЗ у Кракові мертвими знайшли двох українців. Попередньо, за даними поліції, один…
У неділю, 11 травня, у Києві біля Національного комплексу "Експоцентр України" (ВДНГ) відбулася акція на…
Американсько-китайські переговори по розрядці торгового протистояння поновилися в Женеві.
Попри домовленості про припинення обстрілів між Індією та Пакистаном, у суботу, 10 травня, Індія відкрила…