В Україні має зменшитися обсяг газу, який споживає населення, а ціна, навпаки, має зрости. Це допоможе гарантувати ситуацію, коли особисті витрати українців не зростають.
Natural gas burns on a domestic kitchen stove in London, UK, on Tuesday, Oct. 11, 2023. Prices jumped this week amid heightened anxiety over supplies, with the region on the cusp of the heating season as it faces its first cold snap in the next few days. Photographer: Betty Laura Zapata/Bloomberg via Getty Images
Про це заявив голова правління “Нафтогазу” Олексій Чернишов.
Він пояснив, що нині в Україні газ для населення нині коштує 7,96 грн за кубометр. Однак насправді ринкова ціна становить близько 15 грн за кубометр.
Приватні споживачі зараз перебувають в чутливій ситуації. Діє мораторій на зростання цін. Ми забезпечимо вартість у розмірі 7,96 грн на наступну зиму.
За його словами, низка інших країн вже встановили реальні ціни на газ. Наприклад, до таких належать країни Балтії, Польща та інші країни східної Європи. У Молдові також діють ринкові ціни на газ.
Голова правління “Нафтогазу” пояснив, що державні послуги в Україні мають свою ціну, яку покривають податки. Однак через різницю між фактичним і ринковим тарифами “Нафтогаз” має обмежені можливості щодо сплати податків. Через це Україна менше втілюватиме соціальних та програм розвитку.
Я прихильник виключно ринкових механізмів, більше нічого не діє в світі. Ми маємо захищати вразливі верстви населення, це наше завдання як держави. Але ми не маємо постачати енергію невразливим верствам населення за заниженою ціною.
Раніше повідомляли, що Національний банк України прогнозує зростання тарифів на газ, опалення та постачання гарячої води у 2024 році. Крім того, зростання вартості енергоносіїв сприятиме збільшенню субсидій для населення через додатковий інфляційний тиск. Однак чим більше зростання тарифів будуть відтерміновувати, тим більшим буде дисбаланс у банківській системі України. Ризики нестабільності на енергоринку зростатимуть.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України 31 травня підвищив тариф на електроенергію для населення. Новий тариф буде діяти до 1 травня 2025 року.
Таким чином, при споживанні до 100 кВт на місяць сума за електроенергію у платіжці не зміниться. Однак за умов використання електроенергії до 200 кВт, сума зросте до 744 гривень. А якщо споживачі досягнуть 300 кВт, то платіж буде 1224 гривні.
Раніше у Міненерго повідомили, що зростання тарифу на електроенергію в Україні дозволить відновити генерацію, адже кошти спрямують на ремонтні роботи. Заступниця міністра енергетики додала, що тариф для населення 4,32 грн за кВт-год покриває виключно собівартість виробництва та передачі електроенергії побутовим споживачам.
Крім того, ще на початку червня народний депутат України від фракції “Голос” Ярослав Железняк попередив, що підвищення тарифів на електроенергію — це не останній крок уряду. У майбутньому очікується підняття вартості й інших комунальних послуг.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.