Ціни зростатимуть і в найближчі місяці через підвищення тарифів на електроенергію, акцизів на зростання курсу долара.
Українські гроші. Ілюстративне фото: Getty Images
Про це йдеться в коментарі Національного банку щодо рівня інфляції у червні 2024 року.
Після розвороту інфляційного тренду в травні споживча інфляція очікувано надалі зростала в червні, практично відповідаючи прогнозу НБУ, йдеться у коментарі.
Ціновий тиск зберігатиметься в наступні місяці передусім через збільшення витрат бізнесу, зокрема на оплату праці та електроенергію, а також вичерпання ефектів значних торішніх врожаїв та очікуване підвищення акцизів.
За даними НБУ, фундаментальний інфляційний тиск залишався стійким. Показник базової інфляції у червні зріс до 5,0% з 4,4% у травні.
Зниження цін на сирі продукти харчування дещо уповільнилося, а от темпи зростання цін на оброблені продовольчі товари збільшилися.
Суттєво пришвидшилося зростання адміністративно регульованих цін. Додатковий тиск на ціни чинило подорожчання електроенергії для непобутових споживачів, що відображається в споживчих цінах через вторинні ефекти, передусім збільшення собівартості, зазначили в НБУ.
Пришвидшилося також зростання цін на пальне. Така динаміка відображала подорожчання нафти на світових ринках, послаблення обмінного курсу гривні та активізацію закупівель пального перед очікуваним підвищенням акцизного податку, пояснили в НБУ.
Ціни на непродовольчі товари відновили зростання, передусім під впливом курсового чинника. Зокрема, повільніше дешевшали одяг та взуття, тоді як подорожчання інших непродовольчих товарів пришвидшилося.
Окрім того, вірогідно під тиском витрат бізнесу на оплату праці та енергію, послуги також дорожчали швидше.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України 31 травня підвищив тариф на електроенергію для населення. Новий тариф буде діяти до 1 травня 2025 року.
Таким чином, при споживанні до 100 кВт на місяць сума за електроенергію у платіжці не зміниться. Однак за умов використання електроенергії до 200 кВт, сума зросте до 744 гривень. А якщо споживачі досягнуть 300 кВт, то платіж буде 1224 гривні.
Верховна Рада вже цієї осені ще раз розглядає можливість підвищити тарифи на електроенергію, світло та газ. Про це розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. Поки що немає достатньої кількості голосів, щоб за це проголосували, але робота триває.
Також в Україні за останні два місяці в десятках міст переглянули тарифи на водопостачання. У Київській області вартість кубометра хочуть підняти із 35,86 до 60,8 гривні. Це найвищий показник по Україні. Яка ситуація в інших областях читайте в матеріалі.
В Україні Молодіжна рада при Міністерстві охорони здоровʼя спільно з U-Report провели опитування про вірус…
Влучання в об'єкт інфраструктури було досить суттєвим, зазначив посадовець.
За даними оператора, "перебої в постачанні електроенергії в Португалії були спричинені збоєм в іспанській електромережі,…
Росія використовує білорусів як «гарматне м’ясо». За даними "Хочу жити", на фронті було ліквідовано щонайменше…
Підозрюваний вимагав від представника суб’єкта господарювання гроші за надання дозволу на проведення медійних заходів на…
Пам'яткоохоронний фасад у центрі міста Києва відновили завдяки розголосу.