Про це повідомляє OBOZ.UA.
В Україні за останні два місяці в десятках міст переглянули тарифи на водопостачання. У зв’язку зі зростанням заробітної плати, подорожчанням електроенергії, реагентів, ремонтних робіт також необхідно підвищувати ціни на комунальні послуги, зазначають у виданні.
За даними видання, у невеликих містах міська влада стежить за тим, щоб тариф був економічно обґрунтованим. Лише за червень-липень вартість води зросла у десятках населених пунктів. Тариф води там у кілька разів вищий, адже водопостачання доводиться здійснювати відносно невеликій кількості споживачів.
- у Славуті Хмельницької області тариф на воду (включно з водовідведенням) планують підвищити на 26,3%: з 61,8 грн до 78,05 грн за кубометр;
- у Коцюбинському під Києвом кубометр води може подорожчати на 69,5% — з 35,86 грн до 60,8 грн;
- у Покровську Дніпропетровської області кубометр води в липні подорожчає з 36,8 грн до 130,68 грн (на 255%);
- у Чернівцях з червня тариф на воду зріс з 27,91 грн до 44,3 грн за кубометр або на 58,7%.
Також подорожчання стосуються Хмельницької, Дніпропетровської та Чернівецької областей.
Зазначається, що змушені підвищувати тарифи в тих багатоповерхівках, де є автономне водопостачання. Наприклад, у передмісті Києва більшість житлових комплексів споживають воду зі свердловин. Тарифи встановлюються самостійно за рішенням зборів мешканців, вода перекачується за допомогою помп, розташованих в будинках, каже член правління одного з ОСББ у Вишневому Київської області.
За три роки наш тариф зріс з 24 грн до 58 грн за кубометр. Тому що за каналізацію треба платити, бо фільтри треба замінювати, бо подорожчала електроенергія та обслуговування помпи.
У виданні додають, що в Києві вже вирішили повернути “Київводоканал” у комунальну власність. Вони зможуть компенсувати критичну ситуацію на підприємстві за кошти бюджету. Тобто в будь-якому випадку жителі столиці заплатять за це своїми податками.
Підвищення тарифів
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України 31 травня підвищив тариф на електроенергію для населення. Новий тариф буде діяти до 1 травня 2025 року.
Таким чином, при споживанні до 100 кВт на місяць сума за електроенергію у платіжці не зміниться. Однак за умов використання електроенергії до 200 кВт, сума зросте до 744 гривень. А якщо споживачі досягнуть 300 кВт, то платіж буде 1224 гривні.
Також Верховна Рада вже цієї осені ще раз розглядає можливість підвищити тарифи на електроенергію, світло та газ. Про це розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. Поки що немає достатньої кількості голосів, щоб за це проголосували, але робота триває.