Categories: Без рубрики

У Нідерландах виявили чинні компанії російських підсанкційних мільярдерів

Компанії російських олігархів, які перебувають під західними санкціями за повномасштабне вторгнення Росії в Україну, продовжують безперешкодно функціонувати у Нідерландах.

Про це повідомляє нідерландське видання NOS, передає The Moscow Times.

Як повідомляється, російські мільярдери використовують прогалини у місцевому законодавстві, щоб надати своїм підприємствам статус мікробізнесів. Цей юридичний маневр дозволяє їм приховувати фінансові потоки та уникати жорстких вимог до звітності.

Одним із таких бізнесменів є сталеливарний магнат Алексєй Мордашов, який став одним із найбагатших людей Росії у 1990-ті роки й опинився у списку санкцій Європейського Союзу після початку розв’язаною Росією війни проти України. Його компанія SMTT Holding, зареєстрована в Амстердамі, оцінюється в 65 млн євро, але класифікується як мікропідприємство, завдяки чому їй не потрібно розкривати ключові фінансові дані.

Інший приклад – Airport Alliance (Netherlands), дочірня компанія російського банку ВТБ, яким керує давній соратник президента РФ Владіміра Путіна Андрєй Костін. Він знаходиться під санкціями США, ЄС, Великої Британії та інших країн.

У Нідерландах також працює компанія Safmar, пов’язана з мільярдером Міхаілом Гуцерієвим. Гуцерієв включений до списків санкцій Євросоюзу, Канади та інших держав через зв’язки з російським керівництвом та самопрголошеним президентом Білорусі Александром Лукашенком. 

Зручні умови для росіян

Відповідно до законодавства Нідерландів, компанія може набути статусу мікробізнесу, якщо відповідає як мінімум двом з наступних критеріїв:

  • менше 10 співробітників;
  • балансова вартість вбирається у 450 тис. євро;
  • річний чистий прибуток не перевищує 900 тис. євро.

Присвоєння статусу мікробізнесу дозволяє компаніям: не розкривати інформацію про прибуток, податки та активи, не проходити аудит фінансової звітності, а також не подавати мінімальні річні звіти. 

Спочатку ці правила були введені для зниження бюрократичного тиску на малий бізнес, але тепер їх використовують у своїх інтересах навіть транснаціональні корпорації та російські олігархи.

Особливо важливою перевагою є звільнення від обов’язкового аудиту. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну найбільші міжнародні бухгалтерські компанії розірвали зв’язки з російськими клієнтами, і багатьом підсанкційним бізнесменам важко знайти аудиторів.  

Раніше стало відомо, що російський підсанкційний олігарх Михайло Шелков організував схему, за якою Росія отримала титановмісні концентрати на майже 90 мільйонів гривень.

Recent Posts

В «Укрпошти» з’являються прибутки. Хоча на папері компанія все ще збиткова

Чистий збиток Укрпошти скоротився майже вдвічі – на 383,2 млн грн порівняно з 2023 роком,…

2 хв. ago

Повернення «Дами з камеліями» і не тільки: головні події травня в Національній опері України

Травнева афіша Національної опери України задовольнить найвибагливіші смаки своїх шанувальників. Тут і довгоочікуване поновлення балету…

8 хв. ago

Навчальні заклади перевірять позапланово через схеми ухилення від військової служби — Держслужба якості освіти

Державна служба якості освіти спільно з військовими та правоохоронними органами розпочинає позапланові перевірки у понад…

8 хв. ago

Загальне припущення, що Росія виграє війну, є хибним — МЗС

Росія досягає лише мінімальних просувань надзвичайно високою ціною на деяких ділянках, втрачаючи понад тисячу солдатів…

13 хв. ago

У МЗС України відреагували на путінське «перемирʼя» на День перемоги

Глава МЗС України, реагуючи на пропозицію російського диктатора Володимира Путіна про так зване перемир'я у…

27 хв. ago

Своєю торговою війною Трамп завдав «удару під дих» російській економіці — The Economist

Індекс, складений банком Goldman Sachs, показує, що з кінця минулого року річне економічне зростання Росії…

37 хв. ago