Пам’яткоохоронець й активіст Дмитро Перов заявляє, що новий академічний корпус-пам’ятку національного університету «Києво-Могилянська академія» руйнують попри заборону.
Про це Перов написав у Фейсбуці.
За словами активіста, викладачі НаУКМА нарікають, що у Новому академічному корпусі розбирають стіни. Про це також може свідчити історична жовта цегла, яку виявили у будівельному смітті біля корпусу.
Корпус побудований у 1822 році за проєктом архітектора Людовіка Шарлемана під керівництвом архітектора й автора одного з перших генпланів Києва Андрія Меленського.
7 травня 2024 року за наполяганням прокуратури будівлю корпусу й дві сусідні пам’ятки внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток. Це означає, що корпус не можна зносити, змінювати або перебудовувати відповідно до законів України.
«Однак усередині будівлі тривають роботи, розбирають окремі перекриття. Дозволів на перепланування немає, а історичну жовту цеглу викидають прямо на смітник», – пише Перов.
Активіст також нагадав, що Київський окружний адмінсуд залишив чинними припис на зупинення робіт і штраф за руйнування Келій Братського монастиря 1820 року – президент Києво-Могилянки Сергій Квіт намагався оскаржити це рішення.
Президент України Володимир Зеленський підтвердив готовність України до зустрічі з представниками Росії за умови повного…
Британські військові надсилають українським військам приманки, які виглядають як системи протиповітряної оборони і танки, щоб…
Прем'єр-міністр Словаччини заявив, що одноголосної підтримки дорожньої карти REPowerEU не буде.
Туреччина готова взяти на себе обов’язок стежити за потенційним режимом припинення вогню в Україні.
Угорська сторона перенесла заплановані на 12 травня консультації з українською делегацією щодо питання нацменшин, які…
У Швейцарії провели переговори віцепрем'єр Китаю Хе Ліфен та міністр фінансів США Скотт Бессент. Посадовці…