Після перемоги над британцем Тайсоном Ф’юрі в Ер-Ріяді український боксер Олександр Усик підняв над головою знамениту шаблю XVII століття, відому в Україні як «шабля Мазепи», познайомивши світ із частиною славетної української історії.
Усик може вмовити митрополита Онуфрія відслужити панахиду за гетьманом Іваном Мазепою.
Так вважають в Православній церкві України. Зокрема Митрополит ПЦУ Євстратій Зоря запропонував Українській православній церкві Московського патріархату провести заупокійне богослужіння за гетьманом і цим продемонструвати, що церква не визнає анафему, накладену на нього. Про це він написав у фейсбуці.
Водночас, за словами митрополита Євстратія, Українська церква ніколи не визнавала і не сприймала анафему Мазепи «як щось справжнє, що потребує “зняття”.
Після перемоги над британцем Тайсоном Ф’юрі в Ер-Ріяді український боксер Олександр Усик підняв над головою знамениту шаблю XVII століття, відому в Україні як «шабля Мазепи», познайомивши світ з частиною видатної української історії. Ярослава Гресь розповіла історію появи знаменитої шаблі в Ер-Ріяді.
Вона розповіла, що її команда разом із Чернігівським обласним історичним музеєм запропонувала Олександру Усику на вибір шаблю Мазепи, пернач Семена Палія та Срібне Євангеліє, з чого український боксер, не вагаючись, обрав шаблю.
Доправленням історичного артефакту до столиці Саудівської Аравії займалися спільно команди Ukraine WOW, Чернігівського історичного музею, Чернігівської ОДА, Національного реставраційного центру, Міністерства культури та стратегічних комунікацій, МЗС, посольство Україні у Саудівській Аравії, Міністерство культури Саудівської Аравії і Генеральне управління з питань дозвілля Саудівської Аравії.
“А потім почався забіг організаторів бою SELA, які мали підписати гарантії безпеки та погодити показ на ринзі холодної зброї 17 століття. Тут потрібно сказати, що команда Усика така сама, як сам Усик. Робить неможливе. Дотискає до кінця. Далі відпрацювала команда Kunstran”, — сказала вона.
Український боксер Олександр Усик, перемігши британця Тайсона Ф’юрі 22 грудня, підніс над головою шаблю, виготовлену на замовлення Івана Мазепи. Цю шаблю, датовану XVII століттям, зберігають у Чернігівському обласному історичному музеї ім. Тарновського. Мазепа подарував її за гарну службу осавулу Савичу. Дії Усика викликали здивування у соцмережах, оскільки відомо, що Усик — парафіянин УПЦ МП, а російська церква наклала анафему на Мазепу.
Ще у 2009 році тодішній керівник відділу зовнішніх зв’язків УПЦ МП архимандрит Кирило (Говорун) підтверджував можливість зняття з Мазепи анафеми. Проте незрозуміло, чи зрештою це сталося.
Довідка. Російська православна церква наклала анафему (відлучила) гетьмана Івана Мазепу 12 листопада 1708 року за наказом царя Петра I. Це сталося після того, як Мазепа перейшов на бік шведського короля Карла XII у Північній війні. У тексті анафеми йшлося, що Мазепа «наслідує зло Юди», «залишив країну православну і пристав до супостата» й «віддав зло за добро, за благодіяння — злодійство».
Жодна з українських церков ніколи не визнавала чинності цієї анатеми та продовжувала молитися за упокій гетьмана. Однак УПЦ МП при Януковичу домоглась того, аби перейменувати вулицю Мазепи, де розташована Києво-Печерська лавра, на вулицю Лаврську.
"Dornröschen und der Fluch der siebten Fee" – це німецький фентезійний фільм, заснований на класичній…
"Ma mère, Dieu et Sylvie Vartan" – це франко-канадська комедія-мелодрама, знята режисером Кеном Скоттом. Фільм…
"Rapito" (в англомовному прокаті "Kidnapped: The Abduction of Edgardo Mortara") – це історична драма, знята…
"Greedy People" – це американська кримінальна комедія, знята режисером Потсі Пончиролі.
"Клоун Френдо" (Clown in a Cornfield) – це комедійний фільм жахів, знятий режисером Елі Крейґом.…
"The Surfer" – це психологічний трилер, знятий режисером Лорканом Фіннеганом. Головну роль виконав Ніколас Кейдж,…