Представниця Міноборони США нагадала, що Владімір Путін раніше публічно оголосив про намір здійснити ще один запуск "Орєшніка". Пентагон заявив, що "Орєшнік" базується на російській міжконтинентальній балістичній ракеті РС-26 "Рубєж".
Заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх заявила на брифінгу в середу, 11 грудня, що існує можливість повторного удару Росією по Україні своєю експериментальною балістичною ракетою середньої дальності “Орєшнік”.
Представниця Міноборони США нагадала, що Владімір Путін раніше публічно оголосив про намір здійснити ще один запуск “Орєшніка”.
“Те, що Росія може запустити її (ракету. – Ред.) найближчими днями, є можливим. Точної дати вам назвати не можу”, – додала вона.
Сінгх зауважила, що в разі, якщо Росія вирішить запустити “Орєшнік”, це “кардинально не змінить ситуацію на полі бою” та “стане просто черговою спробою завдати шкоди й жертв в Україні”.
Вона запевнила, що США та союзники й далі будуть підтримувати Україну, зокрема й засобами протиповітряної оборони.
Раніше про це написали Reuters, АР і Bloomberg з посиланням на джерело серед американських посадовців. За словами джерел, у Росії є лише кілька ракет «Орєшнік» — вони несуть боєголовку меншого розміру, ніж інші ракети, якими Росія регулярно бʼє по Україні.
Нагадаємо, Росія вдарила експериментальною балістичною ракетою середньої дальності “Орєшнік” по Дніпру під час масованого обстрілу України 28 листопада. Роспропаганда назвала це відповіддю на дозвіл Києву завдавати далекобійних ударів по території РФ.
Пентагон заявив, що “Орєшнік” базується на російській міжконтинентальній балістичній ракеті РС-26 “Рубєж”.
У західних столицях вважають, що Росія запустила “Орєшнік”, аби надіслати стратегічне повідомлення Заходу.
Президент Володимир Зеленський вважає, що наразі очільник Кремля Владімір Путін “розмахує своїм “Орєшніком”, щоб новообраному президенту США Дональду Трампу не вдалося закінчити російсько-українську війну.
Водночас OSINT-монітори Alpha Centauri проаналізували інформацію і припускають, що атака путіна “Орєшніком” по території України ймовірна у наступні два дні з 6:00 до 10:00 ранку.
У своїх дослідженнях вони апелюють до удару 21 листопада, який супроводжувався наступним NOTAM (система сповіщення, яка використовується в авіації для інформування пілотів, авіадиспетчерів та інших зацікавлених сторін про важливі зміни в аеронавігації, NOTAM(“Notice to Airmen”) —”Повідомлення для авіаторів”), коли було вказано координати полігону “Капустін Яр” і наголошувалось на забороні на польоти, що діяла з 04:00 ранку до 20:00 вечора, кожного дня упродовж 21-23 листопада.
Зараз в системі NOTAM є два подібних записа: польоти над полігоном Капустін Яр заборонені 12-13 грудня з 06:00 по 10:00 за місцевим часом, та в той самий час з 16 по 21 грудня.
OSINT-монітори Alpha Centauri зазначають, що координати в NOTAM знову ті ж самі, як і в день атаки по “Південмашу” у Дніпрі, але звертають увагу, що в останньому записі з незрозумілих причин додано ще й новий шматок на території Казахстану.
Сьогодні, 15 травня, у Всесвітній день вишиванки, Національний музей Голодомору-геноциду в Києві вшанував українську національну…
За словами помічника глави Кремля, Путін визначив переговорну позицію в Стамбулі за підсумками наради з…
У межах програми «Охорона та збереження культурної спадщини м. Києва на 2025–2027 роки» передбачено кошти…
Як пише Волш, Путін вважає, що потенційні внутрішньополітичні наслідки «можливої фотографії з лідером США і…
Однак, як з’ясувало FT, структура угоди дає Inditex право негайно повернутися в Росію у форматі…
Історико-культурній пам’ятці у самому центрі Києва знову шукають управителя.