У Варшаві заявили, що скарга до СОТ не справляє враження, і Польща не маємо наміру скасовувати через це ембарго, яке запровадила.
Про це заявив речник уряду Польщі Пьотр Мюллер в ефірі Polsat News.
“Ми дотримуємося своєї позиції. Така скарга до СОТ на нас не справляє враження, і ми не маємо наміру скасовувати через це ембарго, яке запровадили”, – сказав він.
Чиновник підкреслив, що в уряді Польщі вірять: “Наша позиція є правильною, що виникає з аналізу економічної ситуації, а також міжнародного законодавства і права ЄС”.
Водночас, речник уряду запевнив, що Польща продовжить підтримувати Україну у світлі російської агресії: “Ми підтримуємо Україну, але не може бути так, що коли наші економічні чи сільськогосподарські інтереси опинилися під загрозою, то ми відступатимемо перед моральним чи правовим тиском, як у цьому випадку”.
Нагадаємо, 15 вересня Європейська комісія відмовилася продовжувати дію тимчасової заборони на імпорт українських пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку до п’яти сусідніх з Україною країн ЄС. Водночас у повідомленні Єврокомісії зазначається, що Україна погодилася запровадити певні правові заходи (наприклад, систему ліцензування експорту) протягом 30 днів, щоб уникнути різких стрибків експорту зерна. Україна мала подати відповідний план дій не пізніше 18 вересня.
16 вересня Уряд Словаччини вирішив, що заборона на імпорт пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику з України триватиме до кінця року. Польща ввела додаткові заборони на українське борошно та корми, а Угорщина заборонила ще 25 продуктів, про які раніше не йшлося, включно з м’ясом.
Крім цього, у Болгарії фермери та власники переробних підприємств вивели важку техніку на транспортні розв’язки, протестуючи проти рішення парламенту не продовжувати заборону на імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику з України після 15 вересня.
Також, 18 вересня стало відомо, що Румунія може накласти заборону на ввезення української агропродукції на 30 днів, якщо країна отримає відповідні запити на експорт.
18 вересня з’явилась інформація, що Угорщина, Польща і Словаччина не братимуть участі в роботі координаційної платформи щодо українського зерна в Брюсселі.
У відповідь на це Україна подала позови проти Польщі, Угорщини та Словаччини до СОТ.
Фото: відкриті джерела
Державне бюро розслідувань затримало заступника ректора Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.
У п'ятницю, 9 травня, в центрі Києва правоохоронці зафіксували кілька порушень під час покладання квітів…
8 травня конклав кардиналів обрав Папою Римським кардинала Роберта Френсіса Прево. Це перший американець на…
Працівники Державного бюро розслідувань викрили схему розкрадання пального, призначеного для потреб Збройних сил України.
Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію Мішеля Терещенка щодо ветування скандального закону №12089, який стосується захисту…
Державне бюро розслідувань повідомило про підозру колишній керівниці Дніпропетровської обласної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) за…