Після атаки російськими дронами в лютому 2025 року у саркофазі Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) виявили понад 300 дірок. Головна кранова система також пошкоджена та не функціонує. Попередня оцінка фізичної цілісності великої аркової споруди "Укриття" показала великі пошкодження.
Про це заявив Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі.
Зазначається, що на Чорнобильській АЕС тривають розслідування для визначення масштабів пошкоджень, завданих саркофагу після атаки дрона в середині лютого.
“Знадобилося кілька тижнів, щоб повністю загасити пожежі, спричинені ударом. В результаті аварійних робіт у зовнішній обшивці арки НБК утворилося приблизно 330 отворів, кожен із середнім розміром 30-50 см“, – йдеться у заяві.
Згідно з інформацією, наданою групі МАГАТЕ на місці, попередня оцінка фізичної цілісності великої аркової споруди виявила наступні значні пошкодження:
Крім того, команду МАГАТЕ поінформували, що головна кранова система саркофага (MCS) НБК, яка включає зону північного гаража для обслуговування кранів, була пошкоджена внаслідок удару дрона та наразі не функціонує.
Інші системи НБК, що забезпечують відповідні функції безпеки, такі як радіаційний моніторинг, сейсмічний моніторинг, дезактивація та поводження з радіоактивними відходами, енергопостачання та протипожежний захист, залишаються функціонуючими.
“На Чорнобильській АЕС додали, що системи опалення, вентиляції та кондиціювання повітря залишаються працездатними, проте після інциденту з безпілотником вони не експлуатуються“, – повідомили в МАГАТЕ.
“Ми поступово отримуємо повнішу картину серйозних пошкоджень, завданих ударом дрона. Для їх усунення знадобиться чимало часу та коштів“, – наголосив Гроссі.
За даними МАГАТЕ, на Чорнобильській АЕС досі не спостерігається підвищення рівня радіації, що свідчить про відсутність викиду радіоактивних матеріалів внаслідок удару.
Нещодавно стало відомо, що відновлення захисного укриття над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, пошкодженого 14 лютого внаслідок атаки російського дрона, може коштувати понад 100 млн євро.
Серед іншого, на переговорах у Стамбулі РФ вимагала, щоб Україна відмовилася від своєї оборонної промисловості.
Іспанський уряд наказав платформі оренди житла Airbnb видалити понад 65 000 оголошень про короткострокову оренду…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала виправдальний вирок колишньому начальнику Бердянської філії Адміністрації морських портів…
Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що США усвідомлюють що переговори щодо мирного врегулювання в Україні зайшли…
Київ готовий підтримувати прогресивні ініціативи наукових парків, створених при закладах вищої освіти. Адже вони є…
Тимчасовий президент Румунії Ілліє Боложан підписав закон, який дозволяє збивати дрони в повітряному просторі країни.