У колонці міністра оборони США Ллойда Остіна та держсекретаря Ентоні Блінкена для New York Times наголошується, що Росія зазнає «величезних втрат» — у середньому 1500 на день — щоб захопити невеликі шматочки території. Загалом уже загинули або зазнали поранень понад 700 000 росіян.
KAZAN, RUSSIA - OCTOBER 22 (RUSSIA OUT) Russian President Vladimir Putin (C) speeches during a meeting with Indian President Narendra Modi (not pictured) prior to the opening of the BRICS Leader's Summit, October 22 2024, in Kazan, Tatarstan Republic, Russia. Putin and representatives of 30 countries are gathering in Kazan for the 16th BRICS Summit today. (Photo by Contributor/Getty Images)
У Сполучених Штатах вважають, що покласти край війні в Україні можна через перемовини, і для цього Київ та наступна адміністрація у Вашингтоні мають важелі впливу. А от скорочення допомоги та примусове припинення вогню стало б капітуляцією.
Про це йдеться у колонці міністра оборони США Ллойда Остіна та держсекретаря Ентоні Блінкена для New York Times.
Вони наголосили, що Росія зазнає «величезних втрат» — у середньому 1500 на день, — щоб захопити невеликі шматочки території. Загалом уже загинули або зазнали поранень понад 700 000 росіян.
«Тепер він (Путін — ред.) все частіше стикається з болісною дилемою: або зазнавати великих втрат за мінімальні здобутки, можливо, наказати мобілізацію, яка спричинить внутрішню нестабільність, або серйозно домовитися з Україною про припинення його війни», — йдеться в колонці.
Тим часом Сполучені Штати та їхні партнери останніми місяцями збільшили кількість військової допомоги Україні, включно з сотнями тисяч артилерійських снарядів, додатковими ракетами для протиповітряної оборони, бронетехнікою та ракетами класу «повітря — земля».
Захід підтримує Україну й економічно, а також запроваджує санкції проти РФ. Як зазначили Остін і Блінкен, інфляція в Росії зараз перевищує 9% і зростає. І попри те, що близько 40% бюджету скеровують на військові потреби, Кремль не може виробляти достатньо матеріальних засобів для поповнення своїх можливостей.
«Путін спалив майже дві третини коштів на чорний день, які Росія накопичувала протягом десятиліть, пограбувавши майбутнє країни, щоб переслідувати її імперське минуле», — заявили у Вашингтоні.
Там вважають, що все це дало важелі впливу для України та наступної адміністрації на чолі з Дональдом Трампом. І ці важелі потрібно використати, щоб припинити війну та започаткувати мир, який гарантує, що українці зможуть стримувати подальшу російську агресію, захищати свою територію і розвиватися.
«Ось який вигляд мав би мир через силу. Але оскільки Путін зберігає свої імперські амбіції, відмова від наших важелів впливу зараз через скорочення допомоги та примусове передчасне припинення вогню просто дозволить Путіну відпочити, переналаштуватися та, зрештою, повторно атакувати. Це був би мир через капітуляцію, який не був би миром взагалі», — заявляють Остін і Блінкен.
Політичні діячі наголошують, що політика миру через силу є життєво важливою для виживання України та безпеки США. Вашингтон та союзники повинні продовжувати підтримувати Київ і разом з тим зміцнювати позиції для переговорів, які колись покладуть край російсько-українській війні.
Росія утримує в місцях позбавлення волі 260 політичних в’язнів із Криму, з них 153 –…
Російська армія вдруге за день атакувала Кривий Ріг на Дніпропетровщині за допомогою безпілотників «Шахед». Внаслідок…
У Кишиневі розпочався перший в історії саміт Молдова-ЄС за участю керівництва країни та Євросоюзу.
Німецький канцлер Фрідріх Мерц у телефонній розмові обговорив із президентом США Дональдом Трампом ситуацію в…
Президент США Дональд Трамп домігся ухвалення свого законопроєкту про податкові пільги та збільшення витрат. Цей…
Торговий представник України Тарас Качка розповів про деталі оновленої угоди про вільну торгівлю з ЄС,…