У вугільній золі, яку довгий час вважали промисловими відходами, містяться рідкоземельні елементи на суму 8,4 млрд доларів. Ці метали є ключовими компонентами у виробництві акумуляторів, сонячних панелей і високопродуктивних магнітів.
Про це повідомили дослідники Техаського університету в Остіні.
Протягом багатьох років США залежали від імпорту рідкісноземельних елементів, проте нова оцінка показала, що у вугільних відкладеннях країни їх міститься близько 11 мільйонів тонн, що у вісім разів перевищує раніше відомі внутрішні запаси. Це відкриття не тільки розширює перспективи розвитку вітчизняного видобутку, а й відкриває шлях до зниження залежності від іноземних поставок.
Однією з переваг використання вугільної золи є те, що в процесі спалювання вугілля мінерали вже відокремилися від вихідної руди, що робить їхнє вилучення менш енергоємним порівняно з традиційним видобутком корисних копалин. Однак концентрація рідкоземельних елементів варіюється залежно від регіону. Дослідження показало, що вугільна зола з Аппалачського басейну містить у середньому 431 мг/кг рідкісноземельних елементів, але тільки 30% з них можна легко витягти. Водночас вугілля з басейну річки Паудер має нижчу концентрацію (264 мг/кг), але ступінь вилучення досягає 70%, що робить його більш перспективним для переробки.
Незважаючи на величезні запаси рідкоземельних металів у вугільній золі, їхнє промислове вилучення залишається складним завданням. Компанії, такі як Element USA, розробляють технології, що дають змогу перетворити цю ідею на економічно вигідне рішення. Успішна реалізація таких проєктів могла б перетворити відходи на цінний ресурс, зміцнюючи незалежність США в забезпеченні критично важливих матеріалів.
У міру зростання інвестицій у видобуток рідкоземельних металів усередині країни, використання вугільної золи може стати новим напрямком розвитку, даючи змогу скоротити залежність від імпорту і зробити США провідним виробником цих стратегічно важливих елементів.
Нагадаємо, що з 12 березня, набрали чинності 25%-ві імпортні мита на сталь та алюміній, запроваджені президентом США Дональдом Трампом невдовзі після вступу на посаду. Це рішення безпосередньо стосується України, оскільки раніше вона була звільнена від мит на імпорт сталі та сталевих виробів.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.