Єврокомісарка із питань транспорту Адіна Валеан заявила, що Україна і Європейський Союз не можуть бути «заручниками» польських далекобійників, які блокують польсько-український кордон та назвала такі дії «неприйнятними».
Protesters attach a Polish flag on traffic cones as the owners of transport companies with their vehicles block access to the Polish-Ukrainian border crossing in Dorohusk, Poland on November 6, 2023 to protest against 'unfair' competition. Several dozen owners of transport companies on November 6 blocked three major Polish border crossings with Ukraine in protest at what they say is unfair competition from the neighbouring country's businesses. Trucks lined up at the border checkpoint in Dorohusk, with almost all cargo traffic blocked by protesters who blamed the liberalisation of European Union rules for the slump in their revenues. (Photo by Wojtek Radwanski / AFP) (Photo by WOJTEK RADWANSKI/AFP via Getty Images)
Про це пише агентство Reuters.
За словами єврокомісарки, вона підтримує право на протести, але ситуація з блокуванням зовнішніх кордонів ЄС є «неприйнятною»:
Немає доброї волі в пошуку рішення… і майже повна відсутність участі польської влади, яка повинна забезпечити дотримання закону на цьому кордоні. Я підтримую право людей на протести, але весь ЄС, не кажучи вже про Україну, країну, яка зараз перебуває у стані війни, не можна взяти в заручники, блокуючи наші зовнішні кордони.
Водночас вона зазначила, що Єврокомісія залишає за собою право втручатися в забезпечення дотримання правил і застосування закону.
Своєю чергою Reuters пише, що польські далекобійники скаржаться: вони програють українським компаніям, які пропонують нижчі ціни на свої послуги та перевозять вантажі в межах ЄС, а не лише між блоком та Україною.
Блокада польськими перевізниками кордону: причини та наслідки
З 6 листопада 2023 року польські перевізники блокують рух вантажівок на чотирьох з восьми пунктів пропуску на кордоні з Україною. Це призвело до затримок у перевезенні вантажів та пасажирів, а також до економічних втрат для України.
Блокада почалася після того, як Європейська комісія (ЄК) не продовжила обмеження на імпорт української агропродукції до 15 вересня 2023 року. Ці обмеження запровадили в травні 2022 року, щоб захистити польських, румунських, угорських, болгарських та словацьких фермерів від конкуренції з дешевшою українською агропродукцією.
Польські перевізники вважають, що продовження заборони було б справедливим, оскільки вони також постраждали від війни в Україні. Блокуючи кордон, прагнуть звернути увагу польської влади на їхні проблеми.
Блокада кордону призвела до затримок у перевезенні вантажів та пасажирів. За даними Міністерства інфраструктури України, у перший день протесту на пунктах пропуску на кордоні з Польщею було понад 10 тисяч вантажівок. Це призвело до затримок у постачанні товарів до України та Європи.
Україна також подала позов до Світової організації торгівлі (СОТ) проти Польщі, Угорщини та Словаччини, які продовжили заборону на імпорт українського зерна.
Інвестиційна компанія Azoria Partners заявила в суботу, що відкладе випуск свого біржового фонду Azoria Tesla…
Посол США в Канаді Піт Гоекстра дав оптимістичну оцінку торговим переговорам між країнами, підкресливши ймовірність…
Окупанти заявили, нібито за ніч на 6 липня знешкодили 120 українських безпілотників.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вважає, що більшість країн Європейського Союзу проголосували б проти вступу України…
У ніч проти 6 липня російські окупаційні війська завдали масованого удару безпілотниками по портовій інфраструктурі…
Внаслідок російської атаки безпілотників у Вишгородському районі Київської області постраждали чотири людини.