Європейський союз підготував для України 700 тисяч артилерійських снарядів з обіцяного мільйона. Промисловість продовжує набирати обертів.
SCRANTON, PA - APRIL 12: 155mm artillery shells sit in the production shop at the Scranton Army Ammunition Plant on April 12, 2023 in Scranton, Pennsylvania. The U.S. Army is rapidly moving to scale up the production of the ammunition built at the plant and being supplied to Ukraine. The company has been run by General Dynamics since 2006. They are contracted to produce 11,000 shells per month but in the last few months they have exceeded that number. (Photo by Hannah Beier/Getty Images)
Про це заявив головний європейський дипломат Жозеп Боррель перед зустріччю з міністрами закордонних справ країн ЄС.
Ми зараз на рівні приблизно 700 тисячі снарядів 155-мм калібру. Ми ще не на цільовому показнику, але Захід нарощує можливості.
Боррель наголосив, що промисловість країн Європейського союзу ще нарощує потужність, тому виробництво боєприпасів продовжується.
Я хочу наполягати на тому, що ми будемо підтримувати Україну, ми передбачаємо можливість націлювання на території Росії.
При цьому Боррель заявив, що Європейський союз не хоче вступати у війну з Росією, а лише допомогти Україні у боротьбі з російською агресією.
Боррель наголосив, що відправлення військових інструкторів в Україну не стоїть на порядку денному. За його словами, йде обговорення створення координаційного центру в Україні.
Крім того, дипломат повідомив, що буде збільшено кількість українських військових, які навчаються в ЄС. Йдеться про мету підготувати 60 тисяч військових.
Нагадаємо, 22 липня 2024 року міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявляв, що Україна протягом липня і серпня отримає ще 100 тисяч боєприпасів у рамках чеської ініціативи. За його словами, наразі до ініціативи щодо боєприпасів для України долучилися 18 країн, 15 із них уже виконали свої зобов’язання і зробили свій внесок. Це означає, що коштів достатньо, щоб до кінця року доставити в Україну 500 тисяч боєприпасів.
26 червня стало відомо, що друга партія боєприпасів, які були закуплені в третіх країнах, мала надійти в Україну в липні. Водночас наголошувалося, що походження боєприпасів уряд Чехії не розголошує.
Перша партія боєприпасів, які були закуплені в рамках чеської ініціативи, прибула до України в кінці червня 2024 року. Про це тоді заявляв прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала.
Чехія взяла на себе ініціативу із закупівлі 800 тисяч артилерійських снарядів для України. Завдяки зв’язкам з країнами Глобального Півдня, які мають запаси зброї радянських часів, їй вдалося знайти постачальників по всьому світу.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.