Про це заявив головний європейський дипломат Жозеп Боррель перед зустріччю з міністрами закордонних справ країн ЄС.

Ми зараз на рівні приблизно 700 тисячі снарядів 155-мм калібру. Ми ще не на цільовому показнику, але Захід нарощує можливості.

Боррель наголосив, що промисловість країн Європейського союзу ще нарощує потужність, тому виробництво боєприпасів продовжується.

Я хочу наполягати на тому, що ми будемо підтримувати Україну, ми передбачаємо можливість націлювання на території Росії.

При цьому Боррель заявив, що Європейський союз не хоче вступати у війну з Росією, а лише допомогти Україні у боротьбі з російською агресією.

Боррель наголосив, що відправлення військових інструкторів в Україну не стоїть на порядку денному. За його словами, йде обговорення створення координаційного центру в Україні.

Крім того, дипломат повідомив, що буде збільшено кількість українських військових, які навчаються в ЄС. Йдеться про мету підготувати 60 тисяч військових.

Снаряди для України

Нагадаємо, 22 липня 2024 року міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявляв, що Україна протягом липня і серпня отримає ще 100 тисяч боєприпасів у рамках чеської ініціативи. За його словами, наразі до ініціативи щодо боєприпасів для України долучилися 18 країн, 15 із них уже виконали свої зобов’язання і зробили свій внесок. Це означає, що коштів достатньо, щоб до кінця року доставити в Україну 500 тисяч боєприпасів.

26 червня стало відомо, що друга партія боєприпасів, які були закуплені в третіх країнах, мала надійти в Україну в липні. Водночас наголошувалося, що походження боєприпасів уряд Чехії не розголошує.

Перша партія боєприпасів, які були закуплені в рамках чеської ініціативи, прибула до України в кінці червня 2024 року. Про це тоді заявляв прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала.

Чехія взяла на себе ініціативу із закупівлі 800 тисяч артилерійських снарядів для України. Завдяки зв’язкам з країнами Глобального Півдня, які мають запаси зброї радянських часів, їй вдалося знайти постачальників по всьому світу.