В українській армії нині фіксують низький відсоток вмотивованих людей.
Про це в ефірі КИЇВ24 розповів учасник російсько-української війни, громадський активіст, юрист Олег Симороз.
У першу чергу треба відзначити, що я погоджуюсь з таким критичним твердженням від іноземних журналістів, і багато наших експертів це відзначають. Погоджуюсь з тим, що справді низький рівень мотивованих людей, які мобілізовані зараз.
Він додав, що погоджується з тим, що ці новобранці мають поганий рівень підготовки, а потім самовільно залишають частини.
Також Симороз виокремив аспекти, з якими стикаються військовозобов’язані, перш ніж повноцінно долучитися до ЗСУ і брати активну участь у бойових діях на фронті.
Давайте спочатку з найлегшого, проблем капітального характеру, які треба вирішувати. Перша проблема, якщо ми говоримо про підготовку, це справді те, що у нас коїться у навчальних центрах. Я був здивований, коли мої побратими мобілізовувались та казали, що там зараз відбувається. Я здивований, що у нас дуже багато інструкторів не мають бойового досвіду. Я не знаю, як це коментувати, як вони туди потрапляють, й це у воюючій країні просто неадекватно.
Він уточнив, що інструктори без бойового досвіду навряд чи зможуть завоювати авторитет серед рекрутів. Адже існують такі навички, які просто неможливо здобути виключно за підручниками.
Я зустрічався з багатьма інструкторами, коли приходив у військову службу. Я зараз не відкрию новину, що найкращими і тими, хто мені багато чого дав у цьому житті у військовій сфері, були люди, які мали бойовий досвід.
Нагадаємо, 22 вересня військовослужбовець 56 окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергій Гнезділов оголосив, що самовільно залишив частину (здійснив СЗЧ). Так він прагнув привернути увагу до відсутності демобілізації.
Гнезділов розповів, що чимало колег підтримали його, визнаючи важливість питання. Однак вони попередили про можливі негативні наслідки. Він висловив сподівання, що це стане прецедентом, і водночас заявив, що “абсолютно готовий до наслідків” та того, що “будь-якої миті” його можуть затримати.
А 24 вересня у 56 окремій мотопіхотній Маріупольській бригаді, де служить Сергій Гнезділов, який самовільно залишив військову частину, призначили службове розслідування. Там заявили, що військовий “вчинив дії, які містять ознаки кримінального правопорушення”.
Також 26 вересня юрист Центру надання підтримки ветеранам та їхнім родинам Роман Лихачов в ефірі КИЇВ24 повідомив, що понад 100 тисяч військовослужбовців самовільно залишили частину (здійснили СЗЧ) з початку 2022 року.
Імпорт іранської нафти Китаєм різко зріс у березні, оскільки покупці накопичили запаси через острах, що…
Чергова російська авіабомба «випадково» впала на території Бєлгородської області РФ, пошкоджено вісім житлових будинків.
Весняно-літня наступальна кампанія російської армії в Україні, за словами головкома ЗСУ Олександра Сирського, "фактично почалась".…
Колишній сербський генерал вперше засуджений за геноцид, скоєний у Сребрениці в липні 1995 року.
Лише шість країн із 30, що входять до так званої коаліції охочих, висловили готовність відправити…
За словами речниці Держдепу, Вашингтон не бачить сенсу в переговорах, доки не буде досягнуто головного…