Варшава хоче ще більше "вдарити по режиму в Мінську", тому було прийнято рішення про введення дуже детального контролю у великому митному терміналі на кордоні з Білоруссю.
The situation on the Polish-Belarusian border is unfolding the day before the alleged announcement of the Buffer Zone. Ultimately, the decision is being extended by a week for public consultations by the Polish government in Bialowieza Forest, Poland, on June 3, 2024. (Photo by Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images)
Про це повідомляє RMF FM, та “Європейська правда“.
Зазначається, що про це неофіційно дізнався кореспондент RMF FM. Детальний митний контроль запроваджується на пункті Малашевичі (гміна Тересполь, Бяльський повіт) в Люблінському воєводстві.
Зокрема прийнято рішення про проведення надзвичайно детальних і ретельних перевірок товарів, що ввозяться до Польщі. Мета — не допустити потрапляння небезпечних предметів і речовин на територію Європейського Союзу.
За словами польських дипломатів, подібне рішення стане “надзвичайно жорстким кроком проти Мінська”.
Видання зазначає, що левова частка вантажів зі сходу, в тому числі основних сухопутних постачань з Китаю, прямують на захід через так званий “сухий порт” Малашевичі”.
Залізницею вони прямують до країн-членів ЄС, а також до порту Гданськ, звідки відправляються в інші пункти призначення. Цей транзит є значним джерелом доходу для білоруського режиму. Його обмеження може мати багато наслідків, пишуть в RMF FM.
Міністерство закордонних справ Польщі розраховує на тиск Пекіна на Мінськ, щоб змусити Лукашенка виконати польські вимоги.
Як неофіційно стало відомо RMF FM, кілька днів тому дипломатичними каналами до Мінська було надіслано сигнал про те, що Польща більше не буде терпіти міграційний тиск на своєму кордоні, а також затримання польського журналіста і громадського активіста Анджея Почобута.
На сьогодні жодної задовільної відповіді на ці чіткі сигнали з боку Білорусі не надійшло.
Нагадаємо, що минулого тижня Польща, Литва, Латвія та Естонія закликали Європейський Союз побудувати оборонну лінію вздовж кордону блоку з Росією та Білоруссю, щоб захистити ЄС від військових загроз з боку Москви.
Як пише видання Reuters з посиланням на заяву, створення системи оборонної інфраструктури вздовж зовнішнього кордону ЄС з Росією і Білоруссю відповідатиме гострій і нагальній потребі убезпечити ЄС від військових і гібридних загроз.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.